Astra Giurgiu

Dan Petrescu a invins Astra intr-un amical

Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu, s-a impus in fata Astrei Giurgiu, la Thun in Elvetia, intr-o partida amicala.

Formatia rusa a castigat cu 2-1 (1-0) prin golurile marcate de Voronin din penalty si Leandro. Pentru Astra a redus din diferenta Budescu in minutul 90 al partidei.

George Florescu, jucator transferat de Dinamo Moscova chiar de la Astra, a inceput meciul ca titular in echipa lui Dan Petrescu si a fost schimbat la pauza cu Noboa.

Astra Giurgiu, prima echipa din Liga 1 care va debuta in noua editie a cupelor europene, i-a trimis in teren pe urmatorii jucatori:

Astra: Lung- Matel, Ben Yousef (Gaman 46'), Muresan, J. Morais (Giurgiu 76')- Seto (Laban 60'), Barboianu (Yahaya 46')- Enache, Budescu, William (Bukari 46')- Ivanovski (Fatai 46').