Astra Giurgiu

Astra sufera prima infrangere in Cipru cu Budescu in teren

Sursă foto: afcastragiurgiu.ro

Campioana Astra Giurgiu a pierdut, miercuri, meciul amical sustinut impotriva polonezilor de la Pogon Szczecin, cu 1-3, in cadrul cantonamentul din Insula Afroditei.

Giurgiuvenii au deschis scorul la cinci minute dupa pauza prin Junior Morais, dar a primit apoi trei goluri de la Fraczczak (min. 52), Drygas (66) şi Rudol (85), fiind invinsa de a saptea clasata in prima liga poloneza.

În echipa de start a Astrei s-a regăsit şi Constantin Budescu, dar şi Seto Takayuki, revenit după o scurtă învoire, anunta site-ul oficial al Astrei.

Marius Sumudica a folosit urmatoarea formula de echipa: Lung – Oros, Săpunaru, R. Alves – Stan, Seto, Lovin, J. Morais – Teixeira, Niculae, Budescu.

Pe parcursul reprizei secunde au intrat şi Gavrilaş, Geraldo, Fabricio, Belu, Boubacar, Buş, Balaure, Nicoară, Dandea, Ioniţă, Piţian, Florea.