Academica Clinceni salveaza remiza cu Hermannstadt

Echipele Academica Clinceni si Hermannstadt au remizat, scor 1-1 (0-0), intr-nu meci disputat, miercuri dupa-amiaza, in etapa a 19-a din Liga 1.

Dupa o prima repriza modesta in exprimarea celor doua echipe si extrem de saraca in faze de poarta, jocul s-a mai animat dupa pauza.

Buziuc a ratat deschiderea scorului pentru Clinceni in minutul 49, ocazie care s-a razbunat sapte minute mai tarziu.

Petrescu s-a aflat la capatul unei centrari din flancul stang si a reluat din sase metri in poarta gazdelor pentru 1-0.

Egalarea ilfovenilor a fost adusa de Vojtus in minutul 89. Acesta a profitat de un balon respins gresit de portarul Figueiredo si a reluat decisiv in poarta salvand remiza pentru Clinceni.

Academica: Vâlceanu - G. Matei, Răuţă, Patriche, Pârvulescu - Cebotaru - Merloi (Achim '78), Şut (Al. Popescu '67), Deretti (R. Ion '46), Buziuc - Vojtus. Antrenor Ilie Poenaru.

Hermannstadt: Cristiano - Luchin, Viera, Stoica, Opruţ - Romario Pires, Rimane, L. Dumitriu (Taira '86) - Vodă (Yazalde '15), P. Petrescu, Buşu (Tătar '64). Antrenor Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Buziuc '80, Patriche '90+3 / Opruţ '67, Yazalde '74

Arbitru: Ionuţ Coza