Fotbal International

Neymar va ajunge din nou pe masa de operație. A primit un verdict crunt!

Atacantul brazilian Neymar s-a accidentat în prima repriză a meciului Uruguay – Brazilia din preliminariile sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2026.

Neymar, 31 de ani, a suferit o ruptură a ligamentului încrucișat anterior și a meniscului de la genunchiul stâng, având nevoie de intervenție chirurgicală pentru remedierea problemei.

Accidentarea a fost confirmată de clubul saudit Al Hilal pentru care evoluează Neymar începând din vara acestui an, după ce a fost transferat pentru 90 de milioane de euro de la PSG.

Deocamdată nu se știe perioada de inactivitate a jucătorului a cărui carieră a fost marcată de numeroase accidentări care l-au scos din circuit pentru luni bune.

Neymar s-a accidentat în timpul unui duel pentru balon cu Nicolas de la Cruz în minutul 44 al meciului pierdut de Brazilia la Montevideo, cu 2-0.