Fotbal International

Din nou incidente în fotbalul din Turcia

Partida dintre Istanbulspor și Trabzonspor a fost abandonată, după ce jucătorii echipei din Istanbul au fost scoși de pe teren de patronul echipei (foto stânga) în semn de protest față de o decizie a arbitrului.

La scorul de 1-1 cei de la Trabzonspor au marcat un gol pe care gazdele l-au considerat neregulamentar, acuzând un fault nesancționat pe faza de construcție.

În semn de protest, jucătorii de la Istanbulspor au părăsit terenul la îndemnul patronului echipei și nu au vrut să mai joace, deși până la final mai erau 23 de minute plus eventualele prelungiri.

Campionatul Turciei a fost reluat marți seara după incidentele petrecute la Ankara, unde președintele clubului Ankaragucu a intrat pe teren și l-a lovit cu pumnul în față pe arbitrul meciului cu Rizespor.