Vedeti care au fost rezultatele inregistrate in primul tur preliminar al Europa League si echipele calificate mai departe.
Marti
Mika (Armenia) - (+) Rudar Pljevlja (Muntenegru) 1-1, in tur 0-1
TPS Turku (Finlanda) - (+) Jeunesse Esch (Luxemburg) 2-1, in tur 0-2
(+) Differdange (Luxemburg) - Laci (Albania) 2-1, in tur 1-0
Miercuri
(+) Linfield FC (Irlanda de Nord) - IF Fuglafjordur (Insulele Feroe) 3-0, in tur 2-0
Joi
(+) FK Qarabag (Azerbaidjan) - FK Metalurg Skopje (Macedonia) 1-0, in tur 1-0
(+) FC Khazar Lankaran (Azerbaidjan) - Sliema Wanderers FC (Malta) 1-0, in tur 1-1
(+) Gefle IF (Suedia) - JK Trans Narva (Estonia ) 5-1, in tur 3-0
(+) FC Levadia Tallinn (Estonia) - Bala Town FC (Tara Galilor) 3-1, in tur 0-1
F91 Dudelange (Luxemburg) - (+) FC Milsami Orhei (Moldova) 0-0, in tur 0-1
(+) FC Aktobe (Kazakhstan) - FC Gandzasar Kapan (Armenia) 2-1, in tur 2-1
(+) FC Pyunik (Armenia) - FK Teteks (Macedonia) 1-0, in tur 1-1
(+) FC Dinamo Minsk (Belarus) - FK Kruoja (Lituania) 5-0, in tur 3-0
(+) MSK Zilina (Slovacia) - FC Torpedo Kutaisi (Georgia) 3-3, in tur 3-0
(+) FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) - PFC Levski Sofia (Bulgaria) 2-0, in tur 0-0
FC Inter Turku (Finlanda) - (+) Vikingur (Insulele Feroe) 0-1, in tur 1-1
(+) FK Ventspils (Letonia) - AUK Broughton FC (Tara Galilor) 0-0, in tur 1-1
(+) FK Mladost Podgorica (Muntenegru) - Videoton (Ungaria) 1-0, in tur 1-2
(+) FC Valletta (Malta) - SP La Fiorita (San Marino) 1-0, in tur 3-0
FC Santa Coloma (Andorra) - (+) Breidablik (Islanda) 0-0, in tur 0-4
(+) FK Turnovo (Macedonia) - FK Suduva (Lituania) 2-2 (5-4 la loviturile de departajare), in tur 2-2
(+) Skonto Riga (Letonia) - FC Tiraspol (Moldova) 0-1 (4-2 la loviturile de departajare), in tur 1-0
Metalurgs Liepaja (Letonia) - (+) Prestatyn Town FC (Tara Galilor) 1-2 (3-4 la loviturile de departajare), in tur 2-1
(+) HSK Zrinjski Mostar (Bosnia-Hertegovina) - UE Santa Coloma (Andorra) 1-0, in tur 3-1
IFK Mariehamn (Finlanda) - (+) FC Inter Baku (Azerbaidjan) 0-2, in tur 1-1
(+) Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Crusaders FC (Irlanda de Nord) 7-2, in tur 2-1
FC Vaduz (Liechtenstein) - (+) FC Chikhura Sachkhere (Georgia) 1-1, in tur 0-0
(+) Malmo FF (Suedia) - Drogheda United (Irlanda) 2-0, in tur 0-0
NK Celje (Slovenia) - (+) Tromso (Norvegia) 0-2, in tur 2-1
(+) FC Dacia Chisinau (Moldova) - KS Teuta (Albania) 2-0, in tur 3-1
(+) Botev Plovdiv (Bulgaria) - FC Astana (Kazakhstan) 5-0, in tur 1-0
(+) FK Kukesi (Albania) - FC Flora Tallinn (Estonia) 0-0, in tur 1-1
(+) Astra Giurgiu (Romania) - NK Domzale (Slovenia) 2-0, in tur 1-0
HB Torshavn (Insulele Feroe) - (+) IBV Vestmannaeyjar (Islanda) 0-1, in tur 1-1
(+) Honved Budapesta (Ungaria) - FK Celik Niksici (Muntenegru) 9-0, in tur 4-1
(+) FK Vojvodina (Serbia) - Hibernians FC (Malta) 3-2, in tur 4-1
Glentoran FC (Irlanda de Nord) - (+) KR Reykjavik (Islanda) 0-3, in tur 0-0
Saint Patrick's Athletic FC (Irlanda) - (+) VMFD Zalgiris (Lituania ) 1-2, in tur 2-2
A.C. Libertas (San Marino) - (+) FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) 1-2, in tur 0-1
Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat in turul doi preliminar.