Europa League

Rezultate din Liga Europa. Victorie pentru Mircea Lucescu in prelungiri

Vedeti mai jos primele rezultate inregistrate, joi seara, in mansa retur a optimilor din Liga Europa.

Lazio Roma - Sparta Praga 0-3 (1-1 in tur)

Cehii au inceput in forta si au lovit de doua ori in primul sfert de ora, mai precis in minutele 10 si 12, lasandu-i practic pe laziali fara nicio reactie.

La gazde fundasul Radu Stefan nu a evoluat fiind suspendat.

Valencia - Athletic Bilbao 2-1 (0-1 in tur)

"Liliecii" au condus cu 2-0 pana in minutul 79, fiind calificati la acest scor, dar Aduriz a redus din diferenta la o faza care nu anunta nimic.

Calificarea bascilor a fost umbrita de accidentarea suferita de mijlocasul Muniain.

Bayer Leverkusen - Villarreal 0-0 (0-2 in tur)

Manchester United - Liverpool 1-1 (0-2 in tur)

Gazdele au deschis scorul prin Martial dintr-o lovitura de la 11 metri si au ratat o mare sansa de a face 2-0. Coutinho a inchis meciul prin golul egalizator din finalul primei reprize.

Tottenham - Borussia Dortmund 1-2 (0-3 in tur)

Aubameyang a marcat un super gol pentru Borussia in debutul meciului cu un sut formidabil din afara careului.

Sevilla - Basel 3-0 (0-0 in tur)

Visul elvetienilor de a juca finala pe teren propriu s-a oprit pe Ramon Sanchez Pizjuan din Sevilla.

Anderlecht - Sahtior 0-1 (1-3 in tur)

Eduardo a adus victoria pentru echipa lui Mircea Lucescu cu un gol in minutul 93.

Braga - Fenerbahce 4-1 (0-1 in tur)

Fener a avut rezultat de calificare dupa prima repriza (1-1), dar a incheiat meciul in genunchi invinsa categoric si cu doi jucatori mai putin pe teren.