2
Vitesse
Matavz 54'

Asa am trait Viitorul - Vitesse 2-2

De la ora 18:00 am rtansmis in aceasta pagina, joi seara, meciul dintre Viitorul si Vitesse Arnhem din prima mansa a turului 2 preliminar in Europa League.

19:52

85'

Ploaie torentiala inceputa la Ovidiu. Spectatorii se adapostesc pe unde pot.

83'

Cojocaru intervine decisiv si pastreaza scorul egal.

79'

Cartonas rosu !

Artean vede rosu direct pentru o intrare cu talpa inainte la Gong.

77'

Houri trimite pe langa poarta. Mingea e deviata in corner.

72'

Artean si Luchin intra in teren la Viitorul.

72'

Gol Linssen!

Vitesse egaleaza prin Linssen. Reluare cu capul la prima bara.

69'

Ianis Hagi da pe langa minge in fata portii la o centrare din stanga. Ce sansa ratata de Viitorul!

69'

Linssen deviaza pentru Matavz si sutul acestuia e deviat in corner de Cojocaru.

68'

Gong intra la Vitesse.

59'

De Nooijer avertizat cu galben.

54'

Gol Matavz!

Vitesse reduce din diferenta prin Matavz, jucator de care s-a lovit o minge sutata in forta din afara careului. Un gol super norocos inscris de echipa olandeza.

49'

Gol Dragus!

Centrare din dreapta si Dragus face 2-0 cu o lovitura de cap de langa bara a doua.

18:47

Italianul Masa fluiera finalul primei reprize.

45'

Lovitura libera pentru Vitesse din pozitie centrala. Viitorul scapa cu fata curata.

43'

Gol Dragus!

Baluta centreaza din stanga si Dragus inscrie cu o lovitura de cap din centrul careului.

42'

Ianis Hagi trimite mult peste poarta.

37'

Foor este avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.

36'

Centrare a lui De Nooijer din stanga si Dragus rateaza singur cu portarul din centrul careului. Mare ocazie de gol pentru Viitorul.

33'

Prima sansa de gol a meciului pentru Viitorul. De Nooijer trimite din afara careului si mingea se duce putin alaturi.

30'

Houri intra in locul lui Matan.

28'

Eduardo intervine la sutul lui Dragus deviat, mingea ramane la Viitorul si Baluta cauta poarta cu un sut de la mare distanta.

27'

Tiru intra din spate asupra lui Karavaev si scapa de cartonasul galben.

24'

Centrare pentru Dragus din partea lui Matan. Corner ramas fara rezultat.

21'

Centrare din dreapta si Matavz reia in bratele lui Cojocaru.

13'

Minge scoasa in centru pentru sutul lui Foor. Balonul se duce peste poarta.

13'

Actiune a lui Karavaev in dreapta, insa centrarea acestuia iese in afara terenului.

11'

Primul corner al meciului pentru Viitorul.

8'

Posesie mai buna pentru Vitesse, in mod clar echipa mai solida si mai experimentata.

5'

Centrare din stanga si Bruns rateaza de putin intalnirea cu balonul in fata portii.

4'

De Nooijer insista la un balon pe stanga, dar comite hent.

3'

Linssen trimite pe langa poarta din afara careului.

2'

Minge in adancime pentru sprintul lui Dragus. Iese Eduardo din poarta si retine balonul.

1'

Italianul Davide Masa fluiera startul meciului de la Ovidiu.

17:42

Viitorul: 12 Cojocaru – 30 Duarte Lopes, 15 Tiru, 5 Mladen, 6 de Nooijer – 16 Achim, 99 Baluta, 11 Vina – 10 Hagi, 13 Dragus, 7 Matan. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Vitesse: 1 Eduardo – 8 Karavaev, 26 Thelander, 14 Clarke-Salter, 28 Buttner – 25 Foor, 17 Serero – 7 Beerens, 10 Bruns, 11 Linssen – 9 Matavz. Antrenor: Leonid Slutski.

11:45

Pe invingatoarea acestei duble o asteapta un adversar de foc in turul 3 preliminar: pierzatoarea dintre PAOK Salonic si FC Basel (2-1 in tur).

11:44

La primul meci din campionat Viitorul a pierdut la Ovidiu, scor 0-1, in fata nou-promovatei Dunarea Calarasi.

11:43

Viitorul a ajuns in turul 2 preliminar dupa eliminarea lui Racing Union Luxembourg, cu 2-0 in deplasare si 0-0 pe teren propriu.