1
Craiova
Baiaram 90'

Asa am trait Locomotive Tbilisi - Craiova

Craiova a debutat in noul sezon european in deplasare cu Locomotive Tbilisi din Georgia. Partida a fost live text in aceasta pagina, joi seara, de la ora 20:00.

21:56

Final de partida. Craiova este eliminata din Europa League!

90'

Ivan trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

90'

Gol Baiaram!

Craiova reduce din diferenta si mai are 4 minute la dispozitie pentru a forta prelungirile.

90'

Sapte minute de prelungire.

72'

Portarul gazdelor Mamardashvili blocheaza sutul lui Koljic.

71'

Mihaila cade in sase metri si oltenii solicita penalty. Arbitrul sarb lasa jocul sa continue.

61'

Gol Omar!

Olandezul cu origini marocane marcheaza pentru 2-0 dupa un nou contraatac la care Craiova n-a avut raspuns.

57'

Gol Sikharulidze!

Echipa gazda deschide scorul in urma unui contraatac dezvoltat in flancul drept cu minge scoasa pentru sut in marginea careului.

48'

Koljic intra cu umarul asupra unui adversar.

46'

Incepe repriza secunda. Craiova e obligata sa produca mai mult fotbal pentru a evita surpriza.

20:47

Pauza la meciul din capitala Georgiei.

45'

Se termina repriza cu Craiova in atac. O faza fixa ramasa fara rezultat. Ivan a centrat in bratele portarului advers.

38'

Vatajelu avertizat pentru un hent in jumatatea adversa.

33'

Omar incearca o finalizare cu spitul din 16 metri. Mingea trece putin peste transversala.

27'

Lovitura libera pentru Craiova. Sutul lui Cicaldau nu prinde poarta.

21'

Samurkasovi trimite de la distanta spre vinclu. Mingea ocoleste de putin poarta oltenilor.

17'

Skhonia suteaza in forta peste poarta.

12'

Ubilava avertizat pentru un fault asupra lui Barbut.

8'

Koljic il cauta pe Barbut cu o minge in careu. Respinge apararea gruzina.

5'

Ratare a lui Koljic din sase metri.

1'

Start de partida la Tbilisi.

20:01

19:07

11:55

Meciul va fi arbitrat de o brigada din Serbia.

11:54

Craiova revine in Caucaz la un an distanta dupa ce o intalnea pe Sabail din Azerbaidjan, in primul tur preliminar al Europa League.

Oltenii au castigat ambele manse cu acelasi scor, 3-2.

11:53

Este pentru a saptea oara in istoria clubului cand Lokomotiv Tbilisi evolueaza in cupele europene si prima data dupa 12 ani.

Ultima oara formatia gruzina a jucat in Cupa UEFA-Intertoto, competitie care a si disparut intre timp din peisajul fotbalului european.

La chiar prima participare europeana, in sezonul 1999/2000, Lokomotiv Tbilisi a trecut un tur preliminar, eliminand-o pe Linfield din Irlanda de Nord.