1
Rapid Viena
Sonnleitner 63'

Asa am trait FCSB - Rapid Viena 2-1 (3-4 la general)

Am transmis live text in aceasta pagina returul dublei dintre FCSB si Rapid Viena. In tur a fost 3-1 pentru formatia austriaca. Miza e una uriasa: calificarea in grupele Europa League.

23:22

Final de partida. FCSB rateaza calificarea in grupele Europa League, dupa ce la pauza avea 2-0 cu Rapid Viena si era calificata.

90'

Cartonas rosu !

Balasa vede al doilea galben si este eliminat!

90'

Centrare a lui Coman, dar reluarea lui Planic e deviata pentru un nou corner.

89'

Martic in locul lui Murg la oaspeti. Schimbare la trecerea timpului.

88'

Corner pentru FCSB la urcarea lui Benzar in dreapta.

86'

Ocazie uriasa ratata de Rusescu. Acesta s-a intors cu Barac in spate si doar interventia portarului pastreaza tabela la 2-1.

82'

Ivan il ridiculizeaza pe Planic la un contraatac trei contra trei. Bara se opune golului si o pastreaza pe FCSB in meci.

80'

38.274 prezenti pe stadion la acest meci.

80'

Moment de fixare din partea FCSB, mingea ajunge in dreapta la Pintilii, dar acesta rateaza centrarea si se rezbuna pe un banner publicitar de pe margine.

77'

Stan centreaza in careu pentru mingea trimisa de Planic cu capul. Nimic periculos pentru poarta austriaca.

76'

Auer respinge in extremis din fata lui Coman. Corner pentru FCSB.

76'

Hofmann intra in locul lui Knasmullner.

75'

Man apare la margine si intra in locul lui Filip. Dica risca totul in aceste minute de final.

74'

Stan lupta admirabil pentru un balon in stanga si obtine lovitura libera. Publicul renaste dupa minute bune.

73'

Se face modificarea: intra Coman in locul lui Roman. Initial se aratase numarul lui Teixeira.

73'

Murg inalta un balon din lovitura libera, apare Planic si respinge.

71'

De minute bune FCSB nu s-a mai vazut in careul advers, iar stelistii au nevoie sa mai marcheze cel putin o data.

71'

Coman este chemat de la incalzire si va intra cel mai probabil in locul lui Teixeira.

67'

Ivan scoate lovitura libera in fata lui Benzar. Sunt momente grele pentru FCSB si toata lumea asteapta o mutare din partea lui Dica.

66'

Incredibila ocazie a oaspetilor. Vlad intervine acum decisiv in fata lui Alar la o faza unu contra unu.

65'

Hent comis de Teixeira chiar in fata arbitrului. Portughezul are deja un galben.

65'

Auer intra in locul lui Muldur.

63'

Gol Sonnleitner!

Rapid Viena inscrie dupa o gafa incredibila comisa de Vlad. Acesta intervine la o minge care se ducea afara si practic le-a oferit o noua posesie celor de la Viena. Sonnleitner a reluat in poarta din pasa lui Potzmann. Balasa a incercat in zadar sa indeparteze balonul.

62'

Pintilii faulteaza defensiv si le ofera celor de la Rapid Viena o faza fixa din propria jumatate.

59'

Centrare din dreapta si Rusescu reia cu capul peste poarta. Replica imediata a ros-albastrilor.

57'

Teixeira pierde usor o minge pe faza de atac. Rapid Viena vine peste FCSB si Alar il gaseste incredibil pe Ivan. Sansa mare pentru FCSB la prima faza limita pentru poarta lui Vlad.

56'

Vlad intervine la un sut pe centrul portii. O minge de moral, pe care Pintilii o pierduse in propria jumatate. Ivan a sutat intr-o prima faza in blocajul lui Balasa.

55'

Gnohere este peste tot si respinge cu capul din propriul careu. Meci mare facut de francez pana acum.

53'

Michael Oliver fluiera prea usor fault la recuperarea lui Pintilii in fata lui Muldur. O decizie necaracteristica pentru un arbitru englez, sa remarcam.

53'

Teixeira vrea sa opreasca repunerea rapida a portarului si faulteaza cu pretul unui galben.

52'

Roman centreaza bine pentru capul lui Gnohere. Retine Strebinger.

52'

Gnohere e busculat in marginea terenului si obtine lovitura libera.

51'

Offside la Andrei Ivan. Decizie corecta din partea asistentului.

50'

Teixeira verticalizeaza pentru Gnohere si acesta scoate un out in duel cu Barac. In cele din urma mingea ajunge in bratele portarului vienez.

49'

Strigatul devenit legendar de "Lupta Steaua" ii impinge de la spate pe jucatorii lui Nicolae Dica.

48'

Pasa fabuloasa oferita de FIlip pentru Gnohere, acesta ramane singur cu portarul si incearca lobul peste portar. Mingea se duce pe langa poarta. Sa speram ca astfel de faze vor fi tot mai dese. Rapid Viena e obligata sa riste.

47'

Teixeira scoate galbenul la Muldur pentru un fault in banda.

46'

S-a reluat meciul. FCSB are 2-0, un scor care o califica in grupe.

22:18

Pauza pe Arena Nationala. FCSB e la 45 de minute distanta de calificarea in grupele Europa League!

45'

Gol Roman!

Rusescu a intrat decisiv si centreaza decisiv pentru golul marcat de Roman. Mingea reluata de acesta cu capul este deviata in poarta de Potzmann.

45'

Roman baga material in marginea terenului si vede galbenul. Terenul incepe sa arate ca unul arabil.

45'

Balasa devine noul capitan al FCSB, iar Rusescu produce panica in careul advers la prima atingere de balon.

45'

Rusescu intra in locul lui Tanase, jucator accidentat mai devreme de Barac.

43'

Un nou atac pozitional al oaspetilor incheiat cu sut spre poarta. Muldur trimite alaturi, iar Tanase este din nou la pamant. Va fi schimbare la FCSB.

42'

Sut peste poarta trimis de Murg dupa o faza de fixare ca la hochei. FCSB se apara organizat.

41'

Minge aruncata de Alar pentru Ivan, apare Benzar si respinge in extremis de fundasul de la FCSB.

39'

Gnohere oprit dintr-o actiune in careul advers pentru un hent.

36'

Tanase e din nou jos si pare ceva serios de aceasta data. Jocul e oprit.

35'

Barac vede galbenul pentru o intrare dura asupra lui Tanase in banda.

34'

FCSB scapa cu fata curata si Gnohere trimite mingea de partea si spectatorii rasufla usurati.

33'

Ce eroare comite Vlad! Acesta prinde o minge care vine de la un coechipier si imaginea lui Gnohere spune totul: francezul isi pune mainile in cap!

32'

Roman iese vijelios pe contraatac, patrunde in centru si scoate galbenul pentru Potzman.

31'

Faza ramane fara rezultat, dar publicul isi pastreaza euforia declansata dupa golul lui Gnohere. Sunt aproape 40.000 de spectatori pe Arena Nationala.

29'

Pintilii pastreaza mingea in jumatatea adversa si obtine lovitura libera.

23'

Benzar incaseaza primul galben al meciului dupa un fault asupra lui Ivan in marginea propriului careu.

16'

Vlad retine cu emotii un sut trimis de Alar cu pamantul.

13'

Pasa cu exteriorul trimisa de Pintilii pentru Roman si un fundas al oaspetilor respinge in corner.

12'

Gol Gnohere!

Gooool FCSB!!! Gnohere puncteaza pentru 1-0 si vicecampioana Romaniei e la un gol distanta de calificarea in grupe. Excelenta demarcarea lui Roman in dreapta si centrarea acestuia i-a venit perfect francezului Gnohere.

7'

Vlad intervine decisiv la mingea intoarsa cu capul de Ivan.

5'

Pintilii il blocheaza pe Murg si FCSB scapa cu fata curata la o prima faza periculoasa pe atacul oaspetilor.

3'

Cornerul oaspetilor ramane fara rezultat si FCSB iese pe contraatac prin Roman. Acesta continua in stanga pentru Teixeira, dar faza se incheie cu o pozitie afara din joc.

2'

Aruncare de la margine lunga pentru sprintul lui Ivan, apare Planic si trimite in corner.

1'

Start de partida pe Arena Nationala. Gazonul se prezinta in conditii dintre cele mai rele.