0
0
Mlada Boleslav

Asa am trait FCSB - Mlada Boleslav

Dupa trei infrangeri la rand intr-o saptamana pentru FCSB urmeaza dubla cu Mlada Boleslav. Prima infatisare are loc joi seara la Giurgiu. Partida e live text in aceasta pagina.

23:26

90'

Gikiewicz reia cu capul pe poarta. Retine portarul Seda.

83'

Ocazie monumentala ratata de Pantiru. Singur cu toata poarta in fata trimite in transversala!

81'

Planic intervine in postura de ultim aparator in fata lui Mesanovic.

80'

Tanase e fluierat copios in momentul schimbarii cu Gikiewicz.

79'

Acelasi Coman apare la finalizare, dar portarul Seda se opune golului.

71'

Coman rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Sut scos de portarul advers.

67'

Voleul lui Coman este respins in extremis in afara cadrului portii.

66'

Centrare periculoasa a lui Coman. Mingea trece printre Tanase si Moutinho.

59'

Moutinho gaseste poarta din marginea careului. Boxeaza portarul ceh.

58'

O noua ocazie pentru Mlada ratata de Ladra. Golul la poarta lui Vlada devine o chestiune de minute la cum se joaca.

51'

Ocazie pentru FCSB la sutul lui Vina pe coltul scurt.

46'

S-a reluat meciul. Moutinho a intrat in locul lui Popescu.

22:20

Pauza la Giurgiu.

45'

Coman scoate o minge in centrul careului advers si Vina nu reuseste sa trimita spre poarta.

39'

Uriasa ocazie a oaspetilor prin Bucha dupa un contraatac dezvoltat in dreapta. Le-a trecut glontul pe la ureche celor de la FCSB!

36'

Centrare periculoasa a lui Cretu in careul advers.

34'

Vergil Andronache, cu tot respectul, este depasit complet de situatie. Jucatorii nu inteleg in ce pozitii sa stea in teren. Pana la urma Pantiru joaca in linia de mijloc, iar Soiledis ramane pe stanga. Un haos total la FCSB.

33'

Coman ameninta poarta adversar cu un sut spre coltul scurt din lovitura libera.

33'

Pantiru a intrat in locul lui Filip. Acesta va juca in stanga, iar Soiledis intra la mijloc ca inchizator.

31'

Intre timp Andronache e chemat la salut de galeria FCSB. Era o vorba romaneasca, ceva cu "tara arde de tatari...bea cu lautari".Asa si cu mister Vergil.

30'

S-a rupt si Filip! Va fi schimbare la FCSB.

27'

Vlad din nou testat cu un sut de la distanta. Pe acesta il retine.

26'

Vlad se opune golului la sutul lui Komlichenko de la distanta. Faza aparuta dupa o minge pierduta de Cretu la centrul terenului.

24'

Coman trimite in careu pentru Tanase si acesta cade. Nu se acorda penalty!

20'

Fanii stelisti au aruncat pe teren mai multe bancnote de 500 de euro cu fata lui Gigi Becali!

19'

Al doilea corner la rand pentru Mlada.

16'

Centrare imprecisa a lui Cretu dupa un contraatac pe dreapta.

15'

Popescu scapa ieftin pentru o intrare total negandita cu talpa inainte asupra unui adversar aflat pe liniaa de margine.

12'

Faza de contraatac a celor de la FCSB cu pasa lui Tanase pentru Popescu. Pasa e moale si acesta nu obtine decat un corner.

8'

FCSB are o mica galerie la Giurgiu in acest meci, iar suporterii il injura pe Gigi Becali. N-am mai auzit asa ceva de cand nu mai tinem minte!

5'

Vina pierde balonul in propria jumatate si Mesanovic trimite primul sut spre poarta al meciului.

1'

A inceput meciul.

21:28

Mircea Lucescu se afla la tribuna oficiala. Urmareste meciul alaturi de Valeriu Argaseala.

21:06

FCSB: Vlad - Cretu, Planic, Filip, Soiledis - Cristea, Popescu, Vina - Oaida, Coman, Tanase.
Rezerve: Balgradean, Pantiru, Moutinho, Salomao, Perianu, Gikiewicz, Belu.

Mlada Boleslav: Mlada Boleslav: Seda - Krapka, Takacs, Pudil, Tulio - Bucha, Matejovsky, Hubinek, Ladra - Mesanovic, Komlichenko
Rezerve: Stejskal, Wagner, Fulnek, Auer, Budinsky, Pech, Klima.