Vecsei 32' 4'

Asa am trait FCSB - Lugano 1-2

Revedeti cele mai importante momente ale meciului FCSB - Lugano.

23:57

Final de partida. FCSB pierde meciul si incheie grupa pe locul doi dupa Viktoria Plzen.

90'

Patru minute suplimentare pentru acest meci.

90'

Gnohere se demarca in marginea careului si suteaza spre coltul lung. Corner pentru FCSB.

89'

Da Costa vede intr-un final cartonasul galben pentru trageri repetate de timp.

88'

Fanion ridicat de la margine pentru pasa lui Morais pentru Gnohere.

86'

Reluare a lui Larie in bratele portarului Da Costa.

83'

Asediu total al celor de la FCSB in careul lui Lugano. Lipseste sutul decisiv spre poarta.

81'

Momcilovic sutaeza pe langa poarta. O minge trimisa din afara careului.

73'

Avertisment si pentru Nedelcu.

72'

Galben pentru Balasa.

71'

Cedeaza nervii in careul lui Lugano cu Balasa si Gnohere in prim plan.

70'

FCSB forteaza egalarea si obtine un corner prin Momcilovic.

61'

Momcilovic intra in locul lui Tanase.

60'

Gol Gnohere!

Gnohere inscrie cu un sut deviat din afara careului.

56'

Tanase acuza o accidentare si meciul este oprit.

55'

Coman suteaza in zid si FCSB rateaza o buna sansa de a reduce din diferenta.

54'

Gnohere obtine lovitura libera in 17-18 metri pozitie centrala.

53'

Centrare in careu care il cauta pe Enache. Resping cei de la Lugano, insa FCSB revine rapid in posesie.

46'

A inceput repriza secunda.

22:53

Pauza pe Arena Nationala.

42'

Sut de la distanta incercat de Nedelcu. Mingea ocoleste putin poarta elvetiana.

41'

Schimbare si la Lugano. Intra Sabatini in locul lui Piccinocchi.

41'

Gnohere intra in locul lui De Amorim. Acesta din urma merge direct la vestiare dupa o evolutie lamentabila.

40'

Patrundere a lui De Amorim pe stanga si centrare in fata portii ramasa fara rezultat.

36'

Cartonas galben primit de Kovacic.

32'

Gol Vecsei!

Vecsei majoreaza avantajul celor de la Lugano cu un sut din interiorul careului.

21'

Reluare a lui Enache peste poarta dupa o respingere a elvetienilor.

19'

Golofca rateaza cea mai mare ocazie pentru FCSB. Un sut din interiorul careului respins peste poarta de goalkeeper-ul advers, dar Tanase a fost lovit la cap de o intrare cu piciorul. Penalty indiscutabil refuzat celor de la FCSB!

18'

Tanase primeste in jumatatea adversa, insa cade prea usor la contactul cu adversarul si FCSB pierde posesia.

15'

Recuperare la centrul terenului De Amorim si lansare in adancime pentru cursa lui Golofca. Acesta obtine doar aruncarea de la margine.

11'

Actiune ofensiva a stelistilor finalizata de Nedelcu. Sut pe langa poarta.

8'

Morais incearca pasa lunga pentru Coman. Iese portarul Da Costa si retine.

7'

Incursiune a lui Golofca printre patru adversari. Isi prelungeste prea mult mingea si o pierde in cele din urma.

4'

Gol !

Primul sut pe poarta inseamna si primul gol al meciului. Daprela prinde un sut senzational cu pamantul din afara careului si Vlad n-are nicio sansa.

1'

Start de partida. Inainte de primul fluier s-a tinut un moment de reculegere in memoria Regelui Mihai.

22:04

FCSB: Vlad - Enache, Bălaşa, Larie, Momcilovic - Ov. Popescu, Nedelcu - Golofca, Tănase, De Amorim - Coman;

Lugano: Da Costa - Eloge, Kovacic, Golemic, Daprela - Milosavlevijc, Piccinocchi, Vecsei - Mariani, Culina, Bottani.