1
Beer Sheva
Sahar 38'

Asa am trait FCSB - Hapoel Beer Sheva 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara de la 22:05, meciul pe care FCSB l-a sustinut pe teren propriu in Europa League cu Hapoel Beer Sheva.

90'

Ocazie monumentala ratata de Gnohere dupa o recuperare in extremis a lui Teixeira. Francezul a ezitat incredibil de mult sa traga la poarta. In cele din urma mingea a fost blocata de un aparator advers.

90'

Balasa opreste inteligent un atac al gazdelor la centrul terenului cu pretul unui galben asumat.

88'

Teixeira obtine cornerul dupa o actiune in viteza si o combinatie cu Gnohere.

87'

Interventie decisiva a lui Larie la o faza care se anunta periculoasa pentru poarta stelista.

83'

Radi suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

83'

Galben primit de Pintilii pentru o tinere de tricou in propria jumatate.

82'

Intra Barda in locul lui Sahar.

78'

Interventie formidabila a portarului Goresh care scoate cu o mana devierea lui Larie cu capul in urma unui corner.

76'

Melikson intra in locul lui Cuenca.

74'

27.174 de spectatori prezenti in acest moment pe stadion. Cifra oficiala comunicata.

74'

Bizonul reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Budescu.

71'

Gnohere obtine lovitura libera si cartonasul galben pentru Taha la prima atingere de balon.

70'

Alibec ii lasa locul in teren lui Gnohere. Francezul primit cu urale de suporteri, in timp ce o parte a fanilor il fliuera pe Alibec.

66'

Alibec suteaza slab pe centrul portii dupa o actiune in viteza cu Budescu in prim plan. Rumoare in tribune dupa aceasta noua sansa ratata de atacantul stelist. Mai devreme suporterii cerusera introducerea lui Gnohere.

65'

Tanase intra in locul lui Coman la FCSB.

63'

Nwakaeme suteaza pe langa poarta dupa o patrundere personala in careul stelist.

61'

Elhamed reia cu capul periculos pe langa poarta. Le-a trecut glontul pe la ureche stelistilor la aceasta paza.

60'

Corner pentru oaspeti la un sut al lui Cuenca deviat de apararea stelista.

58'

Budescu incearca poarta direct din corner cu un sut devenit deja marca inregistrata. Un asa zis gol "turcesc".

57'

Corner obtinut de Teixeira dupa o faza lucrata impreuna cu Budescu.

54'

Budescu se prabuseste in marginea careului advers, dar centralul turc nu acorda nimic spre iritarea publicului. Se incinge meciul din nou.

52'

Ocazie monumentala ratata de Budescu din interiorul careului. Teixeira a patruns formidabil pe stanga ridiculizand un adversar, a continuat cu Florinel Coman si de la acesta Budescu a ramas in pozitie de finalizare. Mijlocasul stelist si-a facut mingea in dreapta, insa sutul acestuia a fost scos de pe linia portii de un aparator advers. Stelistii au solicitat penalty pentru un presupus hent.

51'

Balasa pune providential piciorul si respinge in corner la sutul fostului dinamovist Elhamed.

50'

Nita intervine decisiv si blocheaza mingea de la picioarele lui Nwakaeme.

49'

Cursa pe dreapta a lui Dor Elo. Respinge Morais in out de margine. Mingea revine oaspetilor care obtin un corner la sutul lui Radi.

48'

EInbinder ii sufla din picior o minge lui Teixeira si astfel FCSB rateaza sansa unui contraatac.

47'

Stelistii incep sus aceasta parte secund din dorinta de a stopa din fasa tentativele ofensive ale oaspetilor.

46'

23:08

Teixeira in locul lui Man la pauza.

45'

Repriza se incheie cu o lovitura libera a oaspetilor ramasa fara rezultat. Enache a intervenit decisiv in propriul careu.

45'

Galben incasat de Man pentru un fault in atac.

44'

Alibec obtine cornerul dupa un sut din afara carelui deviat de un adversar.

42'

Neintelegere intre Nita si Balasa de care a fost aproape sa profite Miguel cu un lob din 16 metri.

38'

Gol Sahar!

Hapoel egaleaza prin Sahar cu o reluare din interiorul careului mic din centrarea fabuloasa din foarfeca oferita de Miguel.

37'

Se incing spiritele dupa o interventie energica a lui Pintilii asupra lui Einbinder. Lovitura libera pentru oaspeti in jumatatea stelista.

35'

Pericol la urcarea lui Enache in careu. Centrarea acestuia este respinsa in corner. Budescu fusese faultat, dar s-a lasat legea avantajului.

33'

Nita intervine decisiv si blocheaza din fata lui Sahar la o faza unu contra unu limita pentru apararea stelista.

33'

Gol Coman!

Coman profita de o ezitare in apararea adversa si inscrie dupa depasirea portarului advers. O faza bizara la care Alibec ceruse un fault pe care arbitrul nu l-a acordat.

30'

Ocazie de gol ratata de Coman din cornerul executat de Budescu. O reluare slaba a celui comparat cu Mbappe.

29'

Enache recupereaza in jumatatea adversa si scoate cornerul cu o centrare ratata.

28'

Coman greseste o pasa simpla de cativa metri pentru Alibec, dupa ce putin mai devreme cersise un fault in marginea terenului in loc sa urmareasca mingea.

25'

Cartonasul galben primit de Nwakaeme pentru un body check aplicat lui Enache. Fundasul dreapta stelist KO.

24'

Nwakaeme reia cu capul peste poarta.

23'

Lovitura libera pentru Hapoel din marginea careului stelist. O faza usor acordata de centralul turc Ozkahya.

20'

Elhamed scos cu masina medicala in afara terenului. Acesta este supus unui control amanuntit dupa o lovitura la cap primita in propriul careu.

16'

Radi, capitanul oaspetilor, vede primul galben al meciului pentru un fault la centrul terenului.

15'

Faza fixa a oaspetilor ramasa fara rezultat pe tabela.

12'

Ocazie pentru FCSB la patrunderea lui Morais. Acesta a ales sutul din afara careului in locul unei pase pentru Coman. Mingea n-a trecut deloc departe de poarta.

8'

FCSB obtine cornerul la primul atac periculos in jumatatea adversa. Faza ramane fara rezultat.

6'

Morais se resimte dupa o intrare dura a unui adversar in banda terenului. Jocul este reluat dupa cateva zeci de secunde de intrerupere.

4'

Centrare in careul stelist de unde respinge Larie. In continuare Hapoel face jocul.

3'

Minge in adancime pentru Sahar, iese Nita si retine.

2'

Inceput controlat de Hapoel, echipa care sufoca FCSB cu un presing agresiv.

1'

Start de partida pe Arena Nationala. Atmosfera de mare meci cu peste 2000 de suporteri israelieni masati la inelul 3 al peluzei dinspre Bd.Pierre de Coubertain.