3
Alashkert
Galvao 45' Marmentini 28' 23'

Asa am trait FCSB - Alashkert

Am transmis live text in aceasta pagina returul dintre FCSB si Alashkert din turul preliminar al Europa League. In tur ros-albastrii au castigat, cu 3-0!

23:21

Se termina cosmarul FCSB. Echipa bucuresteana se califica in turul 3 preliminar, dar o face chinuit.

82'

Mare ocazie pentru Alashkert prin Tankov care a fost aproape de 2-4.

63'

Cartonas rosu !

Se reface egalitatea numerica pe teren. Marmentini vede rosu direct pentru un cot in figura lui Belu.

58'

Gol Coman!

FCSB reduce din diferenta prin Coman si spectrul eliminarii rusinoase dispare pentru moment. Alashkert are acum nevoie de doua goluri!

57'

Sut in zid si cei de la FCSB ies pe contraatac prin Coman.

56'

Aparare haotica din partea celor de la FCSB si Marmentini obtine lovitura libera la marginea careului.

55'

FCSB ajunge in careul advers si Coman suteaza peste poarta.

46'

Salomao intra in locul lui Stan.

22:21

Pauza la Giurgiu. FCSB intra la cabine clatinandu-se serios ca un pugilist bagat in corzile ringului. De la 4-0 la general, echipa lui Gigi Becali este la un gol distanta de eliminare. Ce repriza a doua urmeaza!

45'

Gol Galvao!

Alashkert face 3-1 prin Galvao din sase metri. La acest scor echipa din Armenia mai are nevoie de un singur gol pentru a se califica. Incredibil dar adevarat.

28'

Gol Marmentini!

Alashkert trece la conducere prin acelasi Marmentini.

27'

Balasa este eliminat cu rosu direct.

23'

Alashkert reduce din diferenta prin Marmentini. Scorul general este de 4-1 pentru FCSB.