1
Anderlecht
Hanni 32'

Asa am trait Europa League, Sferturile de finala

Returul dintre Manchester United si Anderlecht Bruxelles a tinut capul de afis, joi seara, in returul sferturilor de finala din Europa League.

Lovituri de departajare la Istanbul:

FINAL Besiktas - Lyon 2-1, 6-7 dupa 11 metri (1-2 in tur)
FINAL Schalke - Ajax 3-2 (0-2 in tur)
FINAL Genk - Celta Vigo 1-1 (2-3 in tur)

00:32

Fluier final si Manchester United este echipa calificata in semifinalele Europa League dupa un meci fabulos.

Prelungiri 2
119'

Martial trimite in poarta, dar golul este anulat pentru un offside mare.

116'

Acheampong aproape sa dea lovitura scapat din marcajul lui Bailly. Intervine Romero si respinge.

107'

Gol Rashford!

Rashford inscrie pentru 2-1 cu un sut din interiorul careului o minge intoarsa cu capul de turnul de control numit Fellaini.

Prelungiri 1
101'

Gol anulat lui United pentru un fault in atac al lui Fellaini la Spajic.

93'

Anderlecht avanseaza periculos si Obradovic suteaza spre poarta. Corner pentru oaspeti cu minge scoasa pentru sutul lui Stanciu peste poarta.

91'

S-a reluat meciul. La United a intrat Martial in locul lui Zlatan, accidentat.

Pauza 2
23:58

Zlatan nu mai poate continua si paraseste terenul schiopatand spre vestiare.

23:55

Undiano Mallenco pune punct celor 90 de minute. Zlatan s-a accidentat la ultima faza si ramane intins pe gazon.

89'

Rashford suteaza in plasa laterala o minge saltata de Zlatan. United forteaza cu toate liniile.

82'

Zlatan primeste cu poarta in fata si prinde un exterior nefericit pentru United.

78'

Pogba pune latul in 4-5 metri la o centrare din corner si mingea se duce peste poarta. Uriasa ratare!

71'

Zlatan rateaza singur cu portarul Ruben. Incredibil ce se intampla pe Old Trafford.

69'

Meciul capata accente dramatice. Rashford scapa singur cu portarul, il depaseste si pe acesta, intra in unghi si rateaza momentul sutului spre poarta.

65'

Zlatan intoarce pentru Rashford, acesta are un spatiu liber si suteaza pe langa poarta.

64'

Stanciu intra in locul lui Hanni, marcatorul golului pentru Anderlecht.

In acelasi minut este inlocuit si Chipciu cu Bruno. Asadar un singur roman pe teren in continuare.

52'

Chipciu cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce pe langa poarta.

50'

Incredibila ocazie la pasa lui Shaw in fata portii pentru Lingaard. Acesta nu a reusit sa puna latul decisiv.

32'

Gol Hanni!

Anderlecht egaleaza pe Old Trafford prin Hanni, dupa ce intr-o prima faza Tielemans sutase in transversala.

26'

Inca o sansa pentru Anderlecht la sutul lui Dendoncker, autorul golului din tur. Romero a sters balonul si este corner pentru oaspeti.

21'

Ce sansa rateaza Acheampong! Acesta scapa singur spre poarta lui Romero profitand de imprecizia lui Rojo si Bailly. Sutul lui Acheampong a fost blocat de Romero. Va intra Blind in locul lui Rojo.

18'

Chipciu se resimte dupa o contra pentru balon cu Rojo. Internationalul nostru s-a ridicat primul, in timp ce Rojo are nevoie de ingrijiri medicale. Jocul este oprit.

12'

Mare ocazie de 2-0 pentru United la lovitura de cap a lui Pogba. Mingea se ducea la vinclu fara interventia decisiva a portarului Ruben. Poarta lui Anderlecht este asediata!

10'

Gol Mkhitaryan!

Mkhitaryan deschide scorul cu un sut din interiorul careului la o faza creata de Pogba.