Europa League

MINUT cu MINUT Europa League: Chiriches jucat pe un alt post

Onlinesport.ro a transmis live text de la ora 20:00 meciurile in care au fost implicati jucatori romani in etapa a 3-a din Europa League.

De la ora 20:00 au inceput urmatoarele jocuri:

Sheriff Tiraspol - Tottenham 0-2

Min 75 - Defoe majoreaza avantajul pentru Tottenham.

Min 49 - Chiriches intervine decisiv in fata lui Kadu si trimite in corner.

Min 45 - O prima eroare comisa de Chiriches pe postul de fundas dreapta. Jucatorul nostru a pierdut mingea in fata lui Luvannor, dupa care s-a pus in carca acestuia in incercarea de a-l opri. Cartonas galben primit de Chiriches.

Min 35 - Din acest minut Chiriches a trecut fundas dreapta. Dawson a intrat in locul lui Fryers si acesta face pereche in centru cu Vertonghen. Naughton a trecut pe stanga de unde incepuse meciul cu aparator dreapta.

Min 32 - Chiriches rateaza alunecarea si mingea ajunge in stanga la Isa. Sut al acestuia care trece putin pe langa poarta.

Min 30 - Gol anulat corect gazdelor. Offside mare la Kadu.

Min 25 - Chiriches nu doar ca e foarte precis in aparare, dar ofera mingi foarte utile pentru coechipierii sai. In acest minut 25 fundasul nostru i-a trimis o minge de peste 25 de metri lui Lennon in partea dreapta.

Min 20 - Eriksen il gaseste demarcat in dreapta pe Lennon. Acesta ramane in pozitie de finalizare, dar nu-l poate invinge pe Tomic.

Min 15 - Interventie uriasa a lui Chiriches. Portarul Lloris fusese depasit de un adversar ramas singur cu poarta goala, dar Chiriches vine din spate si respinge cu piciorul in corner.

Min 12 - Deschidere de scor la Tiraspol. Vertonghen reia cu capul o minge centrata de Eriksen si Tottenham deschide scorul.

Min 8 - Doua interventii in primele 7 minute pentru Chiriches. Jucatorul nostru are de lucru cu inaintasii de la Sheriff.

Vlad Chiriches a inceput din primul minut in aparare la Tottenham.

PAOK Salonic - Maccabi Haifa 3-2

Min 67 - Salpingidis aduce PAOK in avantaj.

Min 39 - PAOK egaleaza prin internationalul grec Ninis in urma unui corner.

Min 35 - Echipa lui Lazar revine in meci prin golul marcat de Miguel cu capul dupa o lovitura libera.

Min 20 - Golasa face 2-0 pentru Maccabi cu un sut impecabil din marginea careului.

Min 12 - Mare naivitate in apararea lui PAOK si oaspetii profita la maxim deschizand scorul prin Ndlovu.

Costin Lazar este titular in linia de mijloc a lui PAOK.

Apollon Limassol - Lazio Roma 0-0

Radu Stefan a revenit printre titularii lui Lazio.