1
CFR Cluj
Vinicius 55'

Asa am trait Djurgardens - CFR Cluj

Joi seara, de la 20:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul Djurgardens - CFR Cluj din turul 3 preliminar al Europa League.

21:54

CFR Cluj invinge cu 1-0 si se califica in playoff-ul Europa League.
Campioana Romaniei o va intalni pe KuPs Kuopio din Finlanda intr-un meci pe teren propriu programat peste sapte zile.

90'

Asediu total al celor de la Djurgarden la poarta CFR-ului. Totul se incheie cu un fault in atac. Aparare de fier din partea campioanei Romaniei.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute!

85'

Omrani ii lasa locul lui Debeljuh.

81'

Senzationala parada lui Balgradean la sutul lui Karlstrom din afara careului. Mingea a fost deviata acolo cu calcaiul.

75'

Voleu senzational trimis de Rondon din marginea careuluiu. Mingea s-a dus in transversala! Ce sansa pentru CFR. Un gol acum ar fi inchis meciul.

75'

Paun obtine faultul la un contact cu Kack in jumatatea adversa.

72'

De cateva minute bune CFR a facut pasul inapoi. Djurgarden are initiativa, dar suedezii nu obtin nici macar cornerul dupa o actiune prelungita de atac.

61'

Fault din spate si Chilufya scapa din nou de eliminare. Explodeaza banca CFR-ului.

55'

Gol Vinicius!

Centrare in sase metri si Vinicius pune capul pentru 1-0! Faza clasica pentru CFR Cluj. Dan Petrescu indeamna la calm pe margine.

54'

Rondon obtine lovitura libera in marginea careului advers. Gazdele apeleaza tot mai des la faulturi, semn clar de oboseala.

51'

CFR incepe ofensiv aceasta parte secunda in cautarea golului.

47'

Susic este faultat de Chilufya. Acesta mai are un galben si este iertat de eliminare.

46'

20:47

Pauza in meciul din Suedia. 0-0 dupa primele 45 de minute.

44'

Deac obtine lovitura libera in marginea careului advers. De pe margine se aude "spune-i, ba, ca e penalty". Faultul a fost insa la limita in afara careului.

33'

Balgradean se opune golului la sutul lui Käck din interiorul careului.

30'

Centrare in careul gazdelor si o reluare cu capul a lui Djokovic pe langa poarta. Cea mai mare ocazie de pana acum.

28'

Deac este faultat in jumatatea adversa. Obtine lovitura libera.

21'

INFO: KuPs din Finlanda va fi adversara din playoff a invingatoarei disputei dintre Djurgarden si CFR Cluj.

20'

CFR are mai mult initiativa in acest debut de partida. Lovitura libera din jumatatea adversa. Vinicius trimite lung pentru Omrani.

15'

Eriksson incearca sutul de la distanta. Nicio emotie pentru poarta lui Balgradean.

15'

Offside la Omrani dupa o pasa a lui Deac.

13'

Paun suteaza in zidul advers dintr-o lovitura libera. Mingea ramane la CFR.

9'

Karlstrom suteaza din 16 metri in blocajul unui jucator de la CFR.

5'

Actiune buna a CFR-ului. Deac trimite in fata portii, respinge de acolo Karlstrom, capitanul gazdelor.

1'

A inceput meciul din Suedia.

19:36

Djurgarden: Bråtveit – Witry, Une Larsson, Augustinsson, Käck – Ulvestad, Karlström, Edwards – Radetinac, Eriksson, Chilufya.

CFR Cluj: Balgradean - Susic, Vinicius, Burca, Camora - Djokovic, Bordeanu, Paun - Deac, Omrani, Rondon.

11:25

Frankowski, 34 ani, a condus amicalul Romania - Bulgaria (0-0) in 2015 si meciul U21 dintre Romania si Ucraina (3-0) din preliminariile Campionatului European din 2021.

11:23

Meciul este arbitrat de o brigada din Polonia, cu Bartosz Frankowski la centru.

11:22

Invingatoarea acestui meci va juca in playoff, pe teren propriu, cu invingatoarea dintre KuPs (Finlanda) si Suduva (Lituania).