1
AC Milan
Rodriguez 36'

Asa am trait: CSU Craiova - AC Milan 0-1. Video cu golul Milanului

Meci de foc pentru olteni la revenirea in Europa dupa 17 ani. Marele AC Milan a venit in Romania pentru confruntarea de la Severin, meci care a fost live text in aceasta pagina dupa ora 21:00.

22:51

Final de partida. Milan se impune la limita dupa un gol din lovitura libera.

90'

Trei minute suplimentare.

88'

Roman se intoarce spre poarta si obtine cornerul. Publicul erupe.

87'

Baluta prinde poarta cu un sut din marginea careului. Donnarumma opreste balonul.

86'

Lovitura libera ramane fara rezultat si Milan iese pe contraatac prin Niang si Silva.

86'

Gustavo obtine lovitura libera la un duel cu Niang si este o faza promitatoare pentru Craiova.

85'

Baluta cade in careul milanez, dar nu obtine nimic.

64'

Baluta centreaza in forta, mingea trece prin fata portii si Gustavo rateaza intalnirea cu balonul. Craiova forteaza egalarea.

62'

Sut la poarta trimis si de Zlatinsky. Sunt cele mai bune minute pentru Craiova in acest meci.

61'

Baluta depaseste doi adversari si trage spre poarta. Mingea se duce peste, dar Mangia aplauda de pe margine.

60'

Donnarumma iese rau pe o centrare, mingea ajunge la Mitrita care incearca un lob. Balonul se duce alaturi.

58'

Borini suteaza pe langa poarta din afara careului.

58'

Contraatac al Milanului prin Borini in stanga. Faza se transforma intr-un atac pozitional.

56'

Bonaventura trimite peste poarta fiind puternic controlat la glezne de Spahija. Protesteaza italianul pentru ceea ce considera a fi fost un fault neacordat.

50'

Calancea respinge in corner sutul lui Niang. Un sut tare pe coltul scurt.

48'

Mitrita patrunde in careul milanez si cade in duel cu Musacchio. Nu se acorda nimic.

46'

S-a reluat meciul de la Turnu Severin si incepe cu un sut trimis in forta de Niang. Mingea se duce peste poarta.

37'

36'

Gol Rodriguez!

Milan deschide scorul prin Rodriguez, fundasul stanga al celor de la Milan. O executie decisiva dintr-o lovitura libera din lateral dreapta.

36'

Cutrone a reluat cu capul in urma unui corner de pe dreapta in directia de atac a Milanului.

31'

Rossi se resimte dupa o intrare din lateral a puternicului Niang.

27'

Mare ocazie ratata si de Milan prin Cutrone. Sutul acestuia la coltul scurt a intalnit bara.

23'

Kessie suteaza peste poarta.

22'

Mitrita scapa singur cu Donnarumma si portarul italian intervine decisiv. Ocazie uriasa ratata de Craiova.

21'

Replica imediat Craiova prin Bancu a carui centrare insa se duce in afara terenului.

20'

Calancea blocheaza primul sut pe poarta al meciului, sutul lui Niang din afara careului.