1
0
Rennes

Asa am trait CFR Cluj - Rennes

CFR Cluj a primit vizita formatiei franceze Rennes in al patrulea meci din grupele Europa League. Partida a fost live text pe onlinesport.ro cu incepere de la ora 19:55.

21:50

90'

Gol anulat pentru Rennes la un hent. Mingea trimisa cu mana in poarta.

90'

Cartonas rosu !

6 minute de prelungire si vor fi minute infernale. Rondon este eliminat din meci.

89'

Ultima schimbare la CFR: Paun in locul lui Deac.

87'

Gol Rondon!

Deschidere de scor. Rondon inscrie cu o lovitura de cap din centrarea lui Deac dintr-un corner. Plasament perfect.

82'

Rondon aproape de gol cu o reluare din interiorul careului. Preluare pe piept si sut din prima care se duce alaturi.

76'

Inca o interventie fabuloasa din partea lui Arlauskis. Acesta respinge cu o mana peste poarta sutul lui Bourigeaud. O interventie cu pretul unei accidentari.

75'

Bourigeaud il incearca pe Arlauskis cu un sut de la distanta.

74'

Hoban intra in locul lui Peteleu.

71'

Rondon in locul lui Traore.

53'

Formidabila interventie a lui Arlauskis la sutul lui Del Castilio. Lituanianul respinge cu piciorul!

51'

Dubla ocazie pentru CFR Cluj. Portarul Salin respinge sutul lui Culio, dupa care Peteleu este blocat de Bourigeaud.

48'

Arlauskis blocheaza mingea deviata de Raphinia. Se ridicase oricum fanionul de la margine pentru un offside.

46'

20:42

Pauza in Gruia.

35'

Interventie decisiva din partea lui Arlauskis la un sut care viza coltul scurt.

33'

Camora scoate frumos un adversar din joc si centreaza in careu pentru Deac. Reluare slaba cu capul.

19'

Traore trimite cu capul pe spatiul portii. O minge de antrenament pentru portarul lui Rennes.

15'

Gnagnon incaseaza cartonasul pentru un fault asupra lui Traore. Interventie din spate.

13'

Gnagnon reia cu capul pe langa poarta dupa un corner. Un inceput mai bun pentru Rennes, dar asa a fost si in tur.

11'

Traore catre Omrani. Intervine celalalt Traore din echipa oaspete si respinge. Meciul are un ritm bun pana acum.

2'

Traore trimite cu capul pe langa poarta din 17 metri. Centrare a lui Deac din lovitura libera.