1
KuPs
Udoh 90'

Asa am trait CFR Cluj - KuPs

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre CFR Cluj si KuPs din playoff-ul Europa League

20:20

Final de partida. CFR Cluj obtine pentru al doilea an consecutiv calificarea in grupele Europa League.

90'

Gol Udoh!

Kups reduce din diferenta printr-un gol spectaculos marcat de Udoh. Sut de pe linia careului mare. Bara gol!

86'

Hoban intra sa inchida centrul terenului. A iesit Paun.

77'

Pereira intra in locul lui Deac. O noua evolutie solida a decarului de la CFR.

56'

Gol Rondon!

CFR Cluj isi majoreaza avantajul pe tabela prin Rondon. Aparitie la prima bara dupa o centrare din lovitura libera si reluare din prima in coltul lung pentru 3-0!

51'

Cei de la Kups au mai mult initiativa in debutul acestei reprize secunde.

46'

19:18

Pauza in Gruia. 2-0 pentru CFR Cluj, echipa aflata la 45 de minute distanta de calificarea in grupele Europa League.

43'

Paun prinde curaj si incearca sutul de la distanta.

42'

Gol Debeljuh!

Paun patrunde in careu depasind un adversar in viteza si paseaza decisiv in fata portii pentru Debeljuh. Acesta indeplineste o simpla formalitate cu latul din sase metri.

36'

Se fluiera fault in atac la duelul dintre Debeljuh si Tarasov.

35'

Sale trimite peste poarta din interiorul careului. Un sut cu latul.

34'

Respinge Rondon cu capul din fata propriei porti la un corner.

27'

O noua lovitura libera a oaspetilor. Mingea survoleaza careul si este deviata in corner.

24'

INFO: Kups a castigat in 2019 titlul in Finlanda dupa o pauza de 43 de ani.

22'

Rondon cu pasa in careu pentru Djokovic. Apare Boateng si respinge.

17'

Centrare din stanga si Sale rateaza de putin spre norocul nostru.

15'

Lovitura libera pentru Kups din jumatatea CFR-ului. Faza ramane fara rezultat pe tabela.

5'

Gol Rondon!

Centrare lui Deac din corner si Rondon deschide scorul cu o lovitura de cap.

1'

Start de partida. CFR a avut lovitura de incepere.

18:19

CFR Cluj: Bălgrădean - Camora, Burcă, Vinicius, Susic - Păun, Djokovic, Bordeianu, Deac - Debeljuh, Rondon.

KuPS: Virtanen - Savolainen, Tarasovs, Nuno Tomas, Pikk - Saxman, Adjei-Boateng, Nissila - Sale, Rangel, Pennanen.

12:37

KuPs este neinvinsa de opt meciuri in toate competitiei, mai precis de la 0-5 cu Molde pe 19 august.

12:37

Echipa din Kuopio, localitate cunoscuta pentru trambulina care gazduieste etape din Cupa Mondiala la sarituri cu schiurile, ocupa locul doi in competitia interna finlandeza dupa 17 etape.

12:36

KuPs a luat 5-0 de la Molde in primul tur preliminar al Champions League.

Campioana Finlandei a continuat apoi in Europa League, eliminandu-le pe Slovan Bratislava la lovituri de la 11 metri si Suduva, cu 2-0, in 90 de minute.

12:35

CFR Cluj a inceput aventura europeana in Malta, eliminand-o pe Floriana cu 2-0 in primul tur preliminar al Champions League.

A urmat partida decisa la 11 metri pe teren propriu cu Dinamo Zagreb, cand Golofca a irosit penalty-ul care o putea duce pe CFR Cluj in turul 3 preliminar.

CFR Cluj a continuat apoi in Europa League, eliminand-o in turul 3 preliminar pe Djurgardens, cu 1-0, in deplasare.