2
CFR Cluj
Tucudean 49' 5'

Asa am trait Alashkert - CFR Cluj 0-2

Eliminata din Champions League in turul 2 preliminar, campioana CFR Cluj spera sa se revanseze in Europa League prin calificarea in grupe. Pana acolo trebuie sa treaca in primul rand de Alashkert din Armenia. Mansa tur a fost joi seara, de la 19:00, in aceasta pagina live text.

20:52

90'

Tambe intoarce pentru Camora si sutul acestuia e deviat in corner.

83'

Arlauskis retine sutul lui Nenadovic. Inca un sut pe poarta bifat de gazde, capitol la care Alashkert a stat foarte bine in acest meci.

82'

Ionita trimis in teren la CFR Cluj.

68'

Tambe intra in locul lui Tucudean.

63'

Costache intra in locul lui Mailat.

61'

Actiune rapida a CFR-ului in dreapta, dar Bordeianu rateaza centrarea pentru Tucudean in fata portii.

49'

Gol Tucudean!

Tucudean suteaza in forta si inscrie pentru 2-0. O lovitura de la 11 metri cu emotii, portarul lui Alashkert fiind aproape sa blocheze.

47'

Tucudean obtine lovitura de la 11 metri dupa o pasa oferita printre de Djokovic.

46'

S-a reluat meciul. Nicio modificare in cele doua echipe.

19:49

Pauza in meciul de la Erevan.

45'

Actiune buna a lui Paun, dar pasa pentru Mailat este gresita si CFR rateaza o sansa buna de a dubla avantajul.

41'

Hoban este facut KO de un sut din lovitura libera. Acesta facea parte din zidul celor de la CFR.

33'

Bordeianu suteaza peste poarta.

27'

Lovitura libera a celor de la CFR ramasa fara rezultat.

25'

Corner al CFR-ului executat de Mailat si ramas fara rezultat.

22'

Mailat suteaza din afara careului. Prinde portarul sarb de la Alashkert.

18'

Primul corner al gazdelor in acest meci.

13'

Inca un sut pe poarta lui Arlauskis, al cincilea in 13 minute, dar au fost mingi de control, care nu i-au pus probleme portarului de la CFR.

8'

Primul sut al gazdelor pe poarta lui Arlauskis. Prinde portarul lituanian.

7'

CFR ramane in presing si aduce sase jucatori in jumatatea adversa punand mari probleme la constructie gazdelor.

5'

Tucudean deschide scorul si inscrie cu un sut din exteriorul careului dupa o pasa oferita de Camora.

2'

Camora centreaza in fata portii si Paun reia in plasa laterala. Prima ocazie a meciului pentru CFR.