Cutrone 52' Bonaventura 9'
2
0
CSU Craiova

Asa am trait AC Milan - CSU Craiova 2-0. Ocazie fabuloasa ratata de olteni (Video)

CSU Craiova a incercat marea cu degetul pe legendarul San Siro din Milano in returul cu AC Milan din turul 3 preliminar al Europa League.

23:38

Final de partida. Craiova, o palarie prea mica pentru un Milan urias.

85'

Barbut patrunde pe dreapta, intoarce un adversar si centreaza in fata portii. Respinge Donarrumma.

81'

Calancea se opune in extremis golului la lovitura de cap a lui Niang.

68'

Zlatinsky suteaza peste poarta din lovitura libera. Sansa buna irosita aici de Craiova.

66'

Momente bune pentru Craiova si Mitrita obtine lovitura libera in marginea careului. Milanezii protesteaza.

65'

Roman intra in locul lui Baluta, in timp ce la gazde Calhanoglu este primit in picioare de fanii milanezi. Acesta intra in locul lui Suso.

63'

Donarrumma respinge in corner sutul lui Gustavo din lovitura libera.

62'

Baluta iese pe contraatac si obtine galbenul la Zapata.

61'

Niang centreaza in careu, resping oltenii in corner.

60'

Lansare in adancime pentru cursa lui Baluta. Iese Donarrumma si respinge in afara terenului.

52'

Gol Cutrone!

Cutrone inscrie cu o reluare din cativa metri dupa o centrare din stanga. A fost o lovitura libera a milanezilor.

48'

Baluta avertizat pentru un fault asupra lui Conti.

46'

Start de repriza secunda.

22:32

Pauza pe San Siro.

45'

Galben pentru Rodriguez.

43'

Craiova scapa cu fata curata la sutul lui Suso respins in fata de Calancea. Mingea ajunge la Conti care trimite pe langa poarta.

36'

Al patrulea corner pentru Milan in acest meci. Craiova n-are nicio repunere de la colt pana acum.

22'

Se incinge jocul si Calancea blocheaza in corner sutul in forta trimis de Rodriguez.

21'

20'

Fabuloasa ocazie ratata de Mitrita. Ramas singur cu portarul mijlocasul craiovean nu-l poate invinge pe Donnarumma. Cei doi au fost protagonistii unei faze similare si in meciul tur.

19'

Milan continua sa domine jocul, dar dupa primirea golului Craiova face un presing de intampinare mai agresiv cu sase oameni in jumatatea adversa.

9'

Gol Bonaventura!

Milan deschide scorul dupa o faza fixa. Centrare din corner, Calancea respinge pana in picioarele lui Bonaventura si acesta trimite in poarta pentru 1-0.

5'

Gol al Milanului anulat pentru un offside la Kessie. Bucuria italienilor a fost rapid oprita.