Europa League

Infrangere pentru Mircea Lucescu pe teren propriu cu Villarreal

Dynamo Kiev, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a fost invinsa de Villarreal, cu 2-0, in prima mansa a optimilor Europa League.

Pau Torres in minutul 30 si Albiol in minutul 52 au marcat golurile Submarinului Galben.

Returul este programat in Spania pe 18 martie.

In partida vedeta a serii de Europa League, Manchester United si AC Milan au remizat, scor 1-1, pe Old Trafford.

Gazdele au deschis scorul la cinci minute dupa pauza prin Diallo cu o lovitura de cap.

Milan a egalat prin Kjaer in minutul 90+2, dupa ce rossonerii avusesera un gol anulat de VAR in debutul partidei.

Calificarea va fi decisa in returul de pe San Siro.

Ajax Amsterdam a luat o optiune importanta pentru calificarea in sferturi, dupa 3-0 pe teren propriu cu Young Boys Berna.

Un meci decis in ultima jumatate de ora, cand au marcat pentru “lancieri” Klaassen (62), Tadic (82) si Brobbey (90+2).