Europa League

Gol marcat de Keseru pentru Ludogoret. Bulgarii pierd de la 2-0 cu Leverkusen

Ludogoret Razgrad a condus cu 2-0 in meciul disputat pe teren propriu cu Bayer Leverkusen, in Grupa A din Europa League, dar la final echipa germana a sarbatorit victoria.

Claudiu Keseru a deschis scorul dupa opt minute de la startul confruntarii cu un sut dintr-o lovitura libera de la marginea careului.

Dupa o jumatate de ora Ludogoret avea avantaj dublu pe tabela, Marcelinho majorand scorul pentru campioana Bulgariei.

Pana la pauza Leverkusen a redus din diferenta prin Havaretz (38), jucator care avea sa marcheze dupa pauza, in minutul 69, golul victoriei pentru “Farmacisti”.

Thelin egalase scorul 2-2 cu cinci minute mai devreme.

Intr-o partida din Grupa C, Slavia Praga a trecut pe teren propriu de Girondins Bordeaux, cu 1-0, printr-un gol marcat in prima repriza. Fostul craiovean Alexandru Baluta a intrat pe teren pentru ultimele 11 minute.

AC Milan a evitat surpriza si s-a impus greu, cu 1-0, pe terenul luxemburghezilor de la Dudelange, echipa care o elimina pe CFR Cluj in playoff.