Europa League

Rusescu titular, Chiriches rezerva in Europa League

Raul Rusescu a fost titular la FC Sevilla, joi seara, in partida de Europa League cu Slovan Liberec. Utilizat pana in minutul 77, cand i-a lasat locul in teren columbianului Bacca, Rusescu a avut doua bune ocazii de a marca in partea secunda, suturile sale fiind de fiecare data deviate in corner. In cealalta partida monitorizata, Tottenham a castigat pe teren propriu cu Sheriff Tiraspol, scor 2-1, si a obtinut calificarea in 16-imile Europa League. Vlad Chiriches a fost rezerva si nu a jucat niciun minut.

FC Sevilla - Slovan Liberec 1-1 (Final)

77 - Rusescu este inlocuit cu Bacca.

67 - Slovan Liberec egaleaza cu un super sut al lui Pavelka.

65 - Ratare a lui Rusescu la centrarea lui Perotti. Centrare a acestuia de pe dreapta si mingea ajunge cu sansa la Rusescu. Deviere spre coltul scurt. Prinde portarul Hrosso.

60 - Rusescu trimite peste poarta.

54 - O noua ocazie semnata de Rusescu. Sut la coltul scurt, mingea este deviata in corner. Ar fi fost pe poarta daca nu intervenea un fundas advers.

52 - Rusescu rateaza o mare ocazie de a marca. Primeste pe jos in care si trage la coltul scurt obligandu-l pe portarul advers sa respinga in corner. Faza este aplaudata de publicul spaniol

45 - Centrare in careu pentru Rusescu. Jucatorul nostru sare insa pe sub minge.

27 - Sevilla deschide scorul dintr-o faza fixa. Perotti marcheaza direct din lovitura libera cu o executie impecabila.

24 - Balon in careu pentru Rusescu. Acesta nu are o preluare prea fericita, mingea ajunge cu sansa la Rabello si acesta suteaza pe langa poarta.

21 - Sevilla domina jocul din punctul de vedere al posesiei. Slovan se apara pe doua linii si putine baloane ajung pana la Rusescu, cel mai avansat om al andaluzilor.

8 - Rusescu se bate pentru o minge in jumatatea adversa. Trece mingea printre picioarele unui fotbalist de la Slovan, dupa care pierde balonul in duel cu alt adversar.

4 - Prima ocazie a meciului apartine cehilor. Rabusic reia cu capul pe langa poarta Sevillei.

22:05 A inceput meciul.

Sevilla: Varas, Coke, Cala, Fazio, Navarro, Mbia Cristoforo, Reyes, Rabello, Perotti, Rusescu.

LIVE Tottenham - Sheriff Tiraspol 2-1 (Final)