Europa League

Avantaj pentru Hajduk Split si Leipzig dupa prima mansa

Sursă foto: twitter.com/hajduk

Vedeti mai jos ce au facut, joi seara, echipele pe care le-ar putea intalni FCSB si Craiova in turul 3 preliminar din Europa League.

Hajduk Split a invins-o pe Slavia Sofia, cu 1-0, printr-un gol marcat de ghanezul Said in minutul 79.

Echipa bulgara a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Aleksandrov cu sase minute inaintea finalului.

Fostul dinamovist Steliano Filip n-a fost inclus in locul formatiei croate pentru acest meci.

Hajduk are in continuare prima sansa la calificarea in turul 3 preliminar.

In ceea ce o priveste pe viitoarea adversara a Craiovei lucrurile sunt cat se poate de clare, dupa ce Leipzig a invins-o categoric pe Hacken din Suedia, cu 4-0 (2-0).

Alashkert din Armenia s-a impus in Muntenegru contra celor ed la Sutjeska, scor 1-0. Castigatoarea acestei duble joaca in turul 3 preliminar din Europa League cu pierzatoarea dublei CFR Cluj - Malmo din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.