Europa League

Antrenorul lui Rennes a ramas socat dupa meciul cu CFR Cluj: ”Un scenariu suprarealist”

CFR Cluj a castigat cu 1-0 la Rennes in Europa League, dar echipa franceza a castigat meciul la impresia artistica, dominand echipa noastra cu doi oameni mai putin pe teren.

”Un meci suprarealist, dar sunt mandru de jucatori, de ceea ce au produs: curaj, devotament. Am comis doua erori care ne-au costat foarte scump”, a spus Julien Stephan dupa meci, anunta L Equipe.

Dupa meci, fanii lui Rennes si-au aplaudat favoritii in picioare in pofida infrangerii.

”Nu stiu daca am mai vazut aici 28.000 de eoameni in picioare care au aplaudat jucatorii dupa o infrangere. Publicul ne-a impins, ne-a purtat, dar n-am putut sa le oferim victoria”, a mai spus Stephan.

Ciprian Deac a marcat unicul gol al meciului in minutul 9 dintr-o lovitura libera.

Echipa gazda a ramas cu doi oameni mai putin din minutul 47, dar chiar si asa a fost echipa mai periculoasa in joc.

Rennes are un singur punct si este ultima intr-o Grupa F in care Celtic (7 puncte) si CFR Cluj (6 puncte) ocupa primele doua locuri.