Echipa Nationala

Motivul pentru care Drăgușin a fost schimbat la pauza meciului cu Columbia. Selecționerul a lămurit lucrurile

Radu Drăgușin a început ca titular partida amicală disputată de România contra Columbiei, la Madrid, dar după primele 45 de minute cel mai bine cotat jucător român al momentului n-a mai revenit pe teren.

La pauză l-am schimbat pentru că s-a simțit puțin încărcat și n-am vrut să riscăm”, a transmis selecționer Edward Iordănescu după meciul pierdut de tricolori.

Columbia ne-a învins pentru prima dată în istorie, scor 3-2, după ce a condus cu 3-0 în minutul 79.

România a marcat de două ori pe final, prin Ianis Hagi și Florin Tănase, lăsând impresia că se putea mai mult cu atenție și ceva șansă.