2
0
Romania

Asa am trait Muntenegru - Romania 2-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Muntenegru - Romania din Liga Natiunilor. Partida incepe la 21:45.

23:40

Final de meci.

88'

Gol Vukčević!

Radunovic il ridiculizeaza pe Chiriches, trimite in fata portii si Vukčević inscrie pentru 2-0.

85'

Nu se mai joaca aproape nimic. Cei din Muntenegru trag de timp cu fiecare ocazie avuta.

73'

Centrarea lui Ratiu ajunge in bratele portarului. Doar Alibec era acolo.

71'

Alibec suteaza in diagonala pe langa poarta gazdelor. Macar a incercat altceva decat am vazut pana acum.

66'

Gol Mugoša!

Muntenegru deschide scorul prin Mugoša. Totul a pornit de la o incercare de respingere a lui Chiriches. A pasat direct la adversar.

65'

Mitrita si Alibec intra la noi. Au iesit Tanase si Mihaila.

56'

Lovitura libera pentru Romania. Marin centreaza in careu pentru Cretu. Resping muntenegrenii.

51'

Cretu trimite direct la un adversar, dar scapam cu fata curata. Sutul lui Raičković a fost blocat de Chiriches.

46'

A inceput repriza secunda. Maxim in locul lui Olaru.

22:35

O prima repriza modesta. 0-0 dupa primele 45 de minute.

43'

Tanase reia cu capul peste poarta, dupa care acuza o lovitura la genunchi. Se ridica si va continua meciul.

42'

Ratiu patrunde in careul advers si obtine lovitua libera in duel cu Jovovic.

41'

Se fluiera fault in atac.

41'

Primul corner al Romaniei vine abia in acest minut.

34'

Marušić trimite in bara! A atins-o putin si Nita. Corner pentru gazde ramas fara rezultat.

33'

Riscam sa-l pierdem si pe Rus. Acuza o accidentare si el dupa un duel unu la unu.

29'

Voleu ratat de Mihaila la centrarea lui Ivan.

27'

Bancu incaseaza un galben pentru o tinere la jumatatea terenului.

24'

Hakšabanović suteaza peste poarta din lovitura libera.

23'

Olaru faulteaza in preajma careului nostri si gazdele au o sansa buna din lovitura libera.