1
Sepsi
Păun 66'

Așa am trăit Aktobe - Sepsi

Revedeți în această pagină cele mai importante faze, în format live text, de la partida Aktobe - Sepsi, meci câștigat de reprezentanta României.

20:57

Final de partidă. Sepsi se califică în playoff-ul Conference League.

90'

Cei de la Sepsi scapă cu fața curată dintr-o presiune uriașă. Tribunele parcă stăteau să se prăvălească pe teren.

90'

Ultima fază a meciului. Aktobe e cu toată echipa în jumătatea lui Sepsi. Urcă și portarul.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

86'

Gol Alert!
FCSB a primit gol la Farum, cu Nordsjaelland, dintr-un penalty ușor acordat. Detalii aici.

78'

Samorodov aproape de egalare. Bălașa a deviat în corner.

76'

Ștefănescu nu mai poate continua și va fi schimbare la Sepsi.

71'

Niangbo reia spre poartă. Mingea e deviată în corner de apărarea lui Sepsi.

71'

Bălașa stă bine pe picioare și respinge mingea centrată de Shomko.

66'

Gol Păun!

Nicolae Păun se înalță în șase metri și marchează cu capul după o centrare cu capul.

65'

Matei dă la poartă și Kasym respinge cu capul în corner.

63'

Continuă să preseze cei de la Sepsi. Ștefănescu pătrunde în careu și obține lovitura de la colț.

61'

Păun trage senzațional de la distanță. Mingea e scoasă de la vinclu de portarul lui Aktobe.

59'

O eroare a lui Dumitrescu era să-i coste pe cei de la Sepsi. Până la urmă covăsnenii au scăpat doar cu un corner rămas fără rezultat.

54'

Alimi ratează de puțin poarta din 18 metri, poziție centrală.

53'

Shomko, căpitanul gazdelor, vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Păun.

49'

Elder Santana acuză o accidentare și are nevoie de îngrijiri medicale.

48'

Acțiune periculoasă a gazdelor prin Samorodov. Mingea e pe portar și Niczuly intervine precis.

46'

S-a reluat meciul din Kazahstan.

19:47

0-0 în returul de la Aktobe. Scorul la general rămâne 1-1 și calificarea rămâne în luptă pentru a doua repriză a meciului.

45'

Minge în careu pentru Elder Santana. Acesta trage peste poartă și scorul rămâne 0-0.

33'

China trage la poartă, dar se fluieră fault în atac. Bălașa acuză o lovitură la nivelul feței.