2
0
FCSB

Așa am trăit Nordsjaelland - FCSB

Cele mai importante faze în format live text din meciul Nordsjaelland - FCSB sunt în această pagină.

21:52

Final de partidă. FCSB spune adio cupelor europene sezonul acesta.

90'

Hansen aproape de 3-0. Mingea e deviată în corner.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

86'

Gol Ingvartsen!

FCSB primește al doilea gol și din acest moment zarurile sunt aruncate. Șut din afara careului trimis de Ingvartsen din afara careului. Nimic de făcut din partea lui Târnovanu.

81'

Ingvartsen îl ține pe Olaru și se alege cu un galben.

79'

Cordea în locul lui Coman.

77'

Șut se apără bine la Nygren și blochează providențial după o fază de contraatac a gazdelor.

75'

O nouă intervenție decisivă a lui Târnovanu. Mingea rămâne la gazde și Osman trage peste poartă.

72'

Dawa intervine decisiv prin alunecare, dar FCSB nu are forța de a ieși periculos pe atac.

72'

Târnovanu o ține pe FCSB în meci cu o paradă la un șut din interiorul careului trimis de Ingvartsen de lângă Dawa.

69'

Antman dă pe lângă poartă din 7-8 metri singur cu Târnovanu.

65'

A început și ploaia la Farum, exact ce lipsea pe terenul sintetic de aici.

62'

Cartonas rosu !

Chiricheș ia al doilea galben și este eliminat pentru un fault asupra lui Diomande scăpat pe contraatac.

62'

Olaru execută slab direct la un adversar și gazdele ies pe contraatac.

61'

Mingea ajunge din nou la Pantea care trimite în careu. De la Radunovic iese cornerul.

59'

Din nou pericol! Antman trage din afara careului și Dawa respinge la sacrificiu.

58'

Coman deschide jocul în dreapta pentru Pantea, dar acesta se încurcă în propriul dribling și scapă mingea afară. Se aude ”Luptă Steaua” din peluza fanilor români.

56'

Frese intervine în fața lui Compagno și trimite cu capul propriului portar.

54'

Chiricheș pune un picior salvator în fața lui Antman. Acesta ajunsese ușor la finalizare, în careul roș-albaștrilor.

46'

Compagno în locul lui Octavian Popescu și Miculescu în locul lui Ovidiu Popescu.

46'

S-a reluat meciul de la Farum.

20:47

FCSB intră în dezavantaj la cabine și are de tras în partea secundă pentru a reveni în lupta pentru calificare.

45'

Prima repriză e prelungită cu un minut.

43'

Nordsjaelland are 1-0 după golul marcat de Ingvartsen dintr-un penalty ușor acordat, trebuie să spunem asta.

41'

Penalty pentru Nordsjaelland la o intervenție a lui Pantea asupra decarului Diomande. S-a cam grăbit arbitrul kosovar, dar în absența VAR decizia lui e literă de lege.

39'

Un nou moment tensionat. Același Nuamah simulează o intrare dură la contactul cu Djokovic. Nu a fost cazul de așa ceva, dar jucătorul cu numărul 37 e un bun actor.

35'

Nuamah reia cu capul pe lângă poartă.

32'

Nuamah are ceva de împărțit cu Ovidiu Popescu. Jucătorul gazdelo acuză o lovitură în gât. Jocul se reia cu repunere de la colț.

31'

Compagno scos la încălzire pe margine.

27'

Coman surprins în offside la pasa lui Olaru.

24'

Gol Alert!
Sepsi a deschis scorul în Kazahstan.
Meciul e live text aici.

23'

Ovidiu Popescu ia o fază pe cont propriu în flancul stâng și, în lipsa de alte opțiuni, trimite spre poartă dintr-un unghi imposibil.

19'

Ingvartsen reia periculos cu capul pe lângă poarta celor de la FCSB.

16'

Ov.Popescu oprește un atac al gazdelor cu prețul unui fault în propria jumătate.

15'

Pressing agresiv pe care îl fac cei de la FCSB.

11'

Replica gazdelor nu întârzie să apară și FCSB scapă cu fața curată la șutul lui Antman respins de pe linia porții.

9'

Ocazie pentru FCSB la demarcarea lui Coman. Acesta întoarce un adversar și trage în blocaj. Mingea rămâne la FCSB și același Coman trimite periculos pe poartă. Intervine portarul cu o mână și respinge peste transversală.

8'

Cei de la FCSB calmează jocul după un început avântat al gazdelor.

5'

Svensson șutează mult pe lângă poartă din pasa lui Nuamah.

4'

Ocazie pentru FCSB la apariția lui TavI Popescu în centrul careului. Corner pentru roș-albaștri.

2'

Un prim șut pe poarta lui Târnovanu nu întârzie să apară după o acțiune rapidă a gazdelor. Nuamah l-a testat pe portarul celor de la FCSB.

1'

Se joacă pe un teren sintetic care avantajează evident formația gazdă, mult mai obișnuită cu această suprafață.

1'

A început meciul.

19:32

Nordsjaelland: Hansen – Villadsen, Hanse, Hey, Frese – Svensson, Tverskov, Diamande – Nuamah, Ingvartsen, Antman.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Chiricheş, Radunovic – Djokovic, Şut, Ov. Popescu – Olaru – Oct. Popescu, Coman.