Villarreal produce surpriza cu Bayern

Submarinul galben mai face o victima de lux dupa 1-0 in mansa tur a sfertului de finala cu Bayern Munchen, in Champions League.

Danjuma a marcat unicul gol al meciului de pe Estadio de la Ceramica, in minutul 8.

Acesta s-a aflat la locul potrivit in momentul potrivit punand piciorul decisiv la un sut care ar fi fost blocat altminteri de portarul lui Bayern.

Reusita lui Danjuma avea sa ramana pana la final singurul sut pe poarta al celor de la Villarreal.

Arnaut Danjuma devine al doilea jucator olandez care marcheaza pentru o echipa spaniola in sferturile Champions League, dupa reusita lui Patrick Kluivert pentru Barcelona intr-un meci cu Chelsea din aprilie 2000.

Bayern a dominat meciul avand o posesie superioara (58%) si un raport al suturilor la poarta zdrobitor (21-11).

Pe acest fond tot Villarreal a fost echipa mai periculoasa, avand o bara la reluarea lui Gerard Moreno.

Acesta a incercat si un sut din propria jumatate in incercare de a-l surprinde pe Neuer iesit mult din poarta.

Pentru Bayern Munchen este primul meci fara gol marcat in Champions League din februarie 2019.