Thriller cu șase goluri între Galatasaray și Manchester United

Cele două echipe au terminat la egalitate, miercuri seara, scor 3-3, în etapa a cincea din Grupa A în Liga Campionilor. Un meci în care echipa engleză a condus cu 2-0 și 3-1.

Garnacho (11) și Bruno Fernandes (18) au tăiat elanul fanaticilor fani turci, dar până la pauză Ziyech a redus din diferență pentru Galatasaray.

La zece minute după pauză McTominay a refăcut diferența de două goluri, însă nu a fost suficient pentru ca trupa lui Erik Ten Hag să pună mâna pe cele trei puncte.

Ziyech (62) și Kerem Arturkoglu (71) au marcat pentru un 3-3 de poveste care o lasă pe Manchester United ultima în clasament.

Sevilla a rămas fără victorie în Grupa B, chiar dacă a condus cu 2-0 pe teren propriu în meciul cu PSV Eindhoven. Echipa olandeză a întors rezultatul și a câștigat, scor 3-2, prin golul marcat de Pepi, în minutul 90+2.

Echipa spaniolă a evoluat în inferioritate numerică din minutul 66, când Ocampos a primit cartonașul roșu.