Surpriza de proportii la Munchen. Villarreal o elimina pe Bayern!

Echipa Villarreal a rasturnat din nou calculele hartiei si a obtinut calificarea in semifinalele UEFA Champions League, dupa 1-1 in deplasare cu Bayern in returul de la Munchen.

Campioana Germaniei a anulat avantajul celor de la Villarreal din tur prin golul marcat de Robert Lewandowski la sapte minute dupa pauza.

Partida se indrepta spre prelungiri cand Samuel Chukwueze, un jucator intrat pe parcursul meciului, a marcat golul de 1-1, in minutul 88, dupa o faza de contraatac pornita din propria jumatate de teren.

Villarreal mai face o victima de lux, dupa ce in optimi a eliminat-o pe Juventus Torino.

Este pentru a doua oara in istorie cand Villarreal ajunge in semifinalele Champions League, dupa sezonul 2005/06, cand a pierdut dubla cu Arsenal (0-1 la Londra si 0-0 pe teren propriu).