Spectacol intre Schalke si Montpellier

Schale 04 si Montpellier au oferit o demonstratie de spectacol în meciul din grupa B, încheiat la egalitate, scor 2-2.

Campioana Frantei a condus la Gelsenkirchen dupa reusita lui Ait-Fana din minutul 14, însa nemtii au reusit sa întoarca rezultatul.

Draxler a egalat în minutul 26, Bocaly a fost eliminat în minutul 52 pentru un fault în suprafata de pedeapsa, iar din penaltiul rezultat Huntelaar a facut 2-1.

Nemtii nu s-au putut bucura de victorie întrucât Camara a reusit egalarea în prelungirile meciului.

În celalalt meci din grupa, Arsenal s-a impus cu 3-1 pe propriul teren în fata lui Olympiacos.

Gervinho (42), Podolski (56) si Ramsey (90+4) au marcat pentru Arsenal, singurul gol al oaspetilor fiind reusit de Mitroglou (45).

În urma acestor rezultate, clasamentul grupei B arata astfel: 1. Arsenal 6p, 2. Schalke 4p, 3. Montpellier 1p, 4. Olympiacos 0p

Etapa urmatoare, pe 24 octombrie, se vor disputa meciurile Arsenal - Schalke si Montpellier - Olympiacos.