Si-a revenit Liverpool! Victorie cu Leipzig in Champions League

Dupa trei infrangeri la rand in Premier League campioana Angliei a luat o importanta gura de oxigen prin victoria 2-0 obtinuta in fata lui Leipzig intr-un meci considerat in deplasare, dar care s-a jucat la Budapesta din motive de Covid-19.

Mohamed Salah si Sadio Mane au rezolvat ecuatia meciului intr-un interval de doar cinci minute din debutul partii secunde.

Egipteanul Salah a speculat o pasa gresita trimisa inapoi de un adversar si l-a executat pe portar cu un sut plasat din interiorul careului in minutul 53.

Cinci minute mai tarziu o alta eroare de incepator in apararea lui Leipzig l-a lasat pe senegalezul Mane singur cu Gulacsi.

Un meci in care experienta superioara a oamenilor de la Liverpool a inclinat decisiv balanta.

Liverpool ajunge la 18 meciuri fara gol primit in Champions League de la preluarea echipei de catre Jurgen Klopp in septembrie 2017.

Nicio alta echipa n-a mai inregistrat atat de multe meciuri de atunci fara gol primit in principala competitie europeana.