Sevilla revine de la 0-2 si castiga in fata lui Krasnodar

Echipa spaniola a avut o revenire de senzatie in duelul de pe teren propriu cu formatia din Rusia, chiar daca a avut un jucator mai putin vreme de o repriza.

Youssef En-Nesyri a fost artizanul victoriei gruparii andaluze, cu doua goluri din doua suturi pe poarta in cele 30 de minute cat a evoluat pe Sanchez Ramon Pizjuan.

Krasnodar a avut un inceput ideal, cu goluri marcate de Suleymanov (17) si Berg din penalty in minutul 21.

Sevilla a redus din diferenta prin Rakitic cu trei minute inaintea pauzei, un gol care avea sa cantareasca decisiv in ecuatia partidei.

Gazdele au incheiat prima repriza in inferioritate numerica, dupa ce Jesus Navas a primit rosu direct.

Chiar si asa, Sevilla a avut puterea sa intoarca rezultatul prin dubla reusita de En-Nesyri intr-un interval de doar trei minute.

Atacantul marocan in varsta de doar 23 ani intrase pe teren in minutul 60 si dupa doar noua minute a reusit sa-si puna amprenta asupra jocului.

Chelsea a trecut de Rennes, cu 3-0, in cealalta partida a Grupei E, doua dintre goluri fiind reusite de Timo Werner.

Cu 7 puncte fiecare, Chelsea si Sevilla sunt aproape scapate in calificate.

Krasnodar si Rennes au cate un punct la jumatatea fazei grupelor si e greu de crezut ca pot emite pretentii la unul din primele doua locuri.