Schalke a umilit Arsenal

Echipa lui Ciprian Marica s-a impus pe terenul lui Arsenal, scor 2-0, demonstrând astfel ca nu este o echipa mica, asa cum a fost numita de Arsene Wenger.

Golurile nemtilor au fost marcate de Huntelaar, în minutul 76, si de Afellay, în minutul 86.

Ciprian Marica a intrat pe teren în minutul 88, în locul lui Huntelaar.

Olympiacos a obtinut un alt rezultat surpriza, impunându-se pe terenul lui Montpellier, scor 2-1, dupa ce a fost condusa.

Charbonnier a deschis scorul în minutul 49, iar Torossidis, în minutul 73, si Mitroglou, în minutul 90, au adus victoria.

Dupa rezultatele înregistrate miercuri seara, clasamentul grupei B arata astfel: 1. Schalke 7p, 2. Arsenal 6p, 3. Olympiacos 3p, 4. Montpellier 1p.

Etapa urmatoare, pe 6 noiembrie, se vor disputa meciurile Schalke - Arsenal si Olympiacos - Montpellier.