Sase goluri si spectacol total in Chelsea – Roma

Sursă foto: twitter.com/chelsea

Unul dintre cele mai frumoase meciuri de pana acum in actulul sezon de Champions League s-a jucat la Londra intre Chelse si AS Roma, o partida incheiata la egalitate, scor 3-3.

Chelsea a condus cu 2-0, Roma a intors scorul cu trei goluri la rand si, in final, Hazard a salvat remiza pentru campioana Angliei.

Echipa londoneza a avut parte de un start perfect de partida. David Luiz a prins un sut senzational din afara careului pentru 1-0, iar apoi Hazard a dublat avantajul lui Chelsea cu o reluare la coltul scurt.

Roma avea sa reduca din diferenta pana la pauza prin Kolarov, jucator care a trimis un sut formidabil sub transversala.

De asemenea cu o executie spectaculoasa a egalat si Dzeko in partea secunda, un vole senzational din interiorul careului la o pasa lunga de peste 20 de metri.

Roma a trecut la conducere in minutul 70 dupa o lovitura libera transformata in gol de acelasi Dzeko printr-o lovitura de cap.

O executie cu capul a adus si egalarea la trei, Hazard plasand excelent mingea in dreapta portarului Romei.

In cealalta partida a grupei, Qarabaq a tinut-o in sah pe teren propriu pe Atletico Madrid, scor 0-0, rezultat in urma caruia echipa spaniola ramane pe trei in clasament, cu 2 puncte dupa trei meciuri.