Rezultate stranse in primele meciuri din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

Sursă foto: twitter.com/paok_fc

Marti seara s-au disputat primele partide din faza turului 3 preliminar in Liga Campionilor.

Doua victorii la limita si trei rezultatele de egalitate s-au inregistrat in cele cinci partide programate.

Surpriza a fost furnizata de Qarabag, campioana Azerbaidjanului, care a castigat in deplasare cu APOEL Nicosia, scor 2-1.

Cealalta victorie a serii a fost obtinuta de Club Brugge pe teren propriu cu Dynamo Kiev, scor 1-0.

PAOK Salonic, campioana Greciei, a fost tinuta in sah pe teren propriu de Ajax Amsterdam, 2-2, dupa ce echipa elena a avut 2-1 in prima repriza.

Ferencvaros Budapesta a scos un 1-1 surprinzator in deplasare cu Dinamo Zagreb, dupa ce echipa croata deschisese scorul.

Acelasi scor s-a inregistrat si la Belgrad intre Crvena Zvezda si FC Copenhaga, gruparea daneza egaland dintr-un penalty cu sase minute inaintea finalului.