Rezultate din playoff-ul Ligii Campionilor. Racovițan și-a dat autogol în Rakow - Copenhaga

Trei meciuri s-au disputat, marți seara, în faza playoff a Ligii Campionilor, dar niciuna dintre echipe n-a reușit să ia vreo opțiune serioasă în perspectiva calificării în grupele competiției.

În singurul meci cu goluri de ambele părți, Rangers și PSV au remizat pe Ibrox Park, scor 2-2.

Echipa scoțiană la care Ianis Hagi n-a făcut parte nici măcar din lot a condus în două rânduri, fiind egalată în minutele de final.

Fundașul Mihai Racovițan a marcat în propria poartă în minutul 9 al meciului cu FC Copenhaga de pe teren propriu.

Racovițan a rămas pe teren până la finalul întâlnirii.

Deian Sorescu a început ca rezervă la Rakow, dar a intrat din minutul 23 în locul lui Jean Carlos.

Royal Antwerp s-a impus cu 1-0 în fața lui AEK Atena, pe teren propriu, în pofida eliminării lui Jelle Bataille la cinci minute după pauză.

Miercuri, de la 22:00, vor avea loc celelalte trei meciuri din playoff: