Real Madrid s-a razbunat pe Viktoria Plzen cu o mana de goluri

Cehii de la Viktoria Plzen au fost victime sigure, miercuri seara, in confruntarea cu Real Madrid.

Detinatoarea trofeului din Liga Campionilor s-a impus cu un categoric 5-0 in deplasare, rezultat care o duce pe Real Madrid la 9 puncte, la egalitate cu AS Roma in fruntea Grupei G.

Benzema cu o dubla in minutele 20 si 37, respectiv Casemiro si Bale marcau pentru un categoric 4-0 la pauza, pentru ca in partea secunda Kroos sa inchida tabela in minutul 67.

Meciul a fost marcat de o lovitura urata pe care Sergio Ramos i-a aplicat-o lui Havel la un duel pentru balon, jucatorul de la Plzen alegandu-se cu nasul spart.

Acesta este al treilea meci consecutiv castigat de Real Madrid dupa numirea lui Santiago Solari la carma echipei in locul lui Julen Lopetegui.

AS Roma a castigat in deplasare cu CSKA Moscova, scor 2-1, in cealalta partida a grupei.