Real Madrid, infrangere in deplasare cu Sahtior

Intr-un meci arbitrat de o brigada din Romania cu Ovidiu Hategan la centru, Sahtior Donetk a invins Real Madrid, cu 2-0, marti seara, intr-un meci din etapa a 5-a in Champions League.

Dentinho in minutul 57 si Solomon cu opt minute inaintea finalului partidei au marcat golurile campioanei Ucrainei.

Este a doua victorie obtinuta de Sahtior Donetk in fata celor de la Real Madrid in aceasta Grupa B.

In tur, echipa ucraineana se impusese, cu 3-2.

Reactia lui Zidane

“Sunt un optimist de fel. Este un moment complicat, dar trebuie sa apelam la caracterul si mandria noastra. Este un moment cu adevarat greu si e pacat pentru ca nu meritam sa pierdem aici.

“Suntem intr-un moment cu rezultate negative, dar nu putem decat sa continuam. Mingea pur si simplu a refuzat sa intre in aceasta seara. Mai avem un meci de sustinut. Trebuie sa castigam si ne calificam mai departe”, a declarat Zinedine Zidane dupa meciul disputat la Kiev.

Intr-un alt meci disputat marti seara de la ora 19:55, Salzburg a castigat in deplasare cu Lokomotiv Moscova, scor 3-1, intr-o partida din Grupa A.