PSG s-a impus de o maniera categorica in deplasare cu Dinamo Zagreb

Zlatan Ibrahimovic a lovit din nou în Liga Campionilor si formatia franceza s-a impus cu 2-0 pe terenul croatilor de la Dinamo Zagreb.

Internationalul suedez si Jeremy Menez au rezolvat ecuatia celor trei puncte într-un interval de zece minute în finalul primei reprize.

Pentru Paris Saint Germain este prima victorie în deplasare în Liga Campionilor din 1997 si pâna în prezent.

De cealalta parte, Dinamo Zagreb a suferit a noua înfrângere consecutiva în grupele Champions League si a treia la rând cu 2-0 în acest sezon.

În celalalt meci al Grupei A, FC Porto si-a mentinut recordul de invincibilitate din acest sezon dupa 3-2 pe teren propriu cu Dynamo Kiev.

Gazdele au condus cu 2-0 prin golurile marcate în prima repriza de Silvestre Varela si Jackson Martinez, pentru ca Dynamo Kiev sa revina puternic prin Oleg Gusev si Ideye Brown.

Acelasi Martinez a adus victoria lui Porto cu 12 minute înaintea finalului partidei.

Porto conduce Grupa A cu 9 puncte, urmata de PSG cu 6 puncte, Dynamo Kiev cu 3 si Dinamo Zagreb fara vreun punct.