Manchester United, victorie marca Mourinho in deplasare cu Benfica

Sursă foto: twitter.com/manutd

Punctaj maxim pentru Manchester United la jumatatea fazei grupelor in Champions League dupa 1-0 la Lisabona.

Marcus Rashford a marcat unicul gol al meciului in minutul 64 cu un sut din lovitura libera, portarul gazdelor Mile Slivar intrand cu tot cu minge in poarta.

Belgianul Slivar a devenit cel mai tanar portar aflat pe teren in istoria Champions League la cei 18 ani si 52 de zile.

Benfica a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Luisao a primit al doilea cartonas galben in minutul 90.

Echipa lusitana n-a avut vreun sut pe poarta tot meciul, iar in clasament ramane ultima fara punct acumulat in trei meciuri si cu -7 la golaveraj.

Basel s-a impus pe terenul lui CSKA Moscova, cu 2-0, prin doua goluri marcate pe contraatac. Xhaqa deschidea scorul in minutul 29 dupa o superba cursa personala finalizata cu sut la coltul lung, iar Oberlin scapat singur cu portarul a tras cortina in minutul 90.