Asa am trait Real Madrid - Bayern si Leicester - Atletico

Marti seara am tramsmis live text returul sferturilor de finala din Liga Campionilor, Real Madrid - Bayern Munchen (2-1 in tur) si Leicester - Atletico (0-1 in tur).

FINAL Real Madrid - Bayern Munchen 4-2 (2-1 in tur)
FINAL Leicester City - Atletico Madrid 1-1 (0-1 in tur)

Real-Bayern 4-2, min.112
GOL Real. Inscrie si Asensio pe fondul prabusirii celor de la Bayern.

Real-Bayern 3-2, min.109
GOL Real. Hattrick Ronaldo din pasa lui Marcelo dupa ce portughezul a fost lasat cu poarta goala. Este golul cu numarul 100 marcat de Ronaldo in cupele europene.

Real-Bayern 2-2, min.104
GOL Real. Ronaldo preia pe piept in centrul careului si-l invinge pe Neuer cu un sut pe centrul portii. Un offside grosolan nesemnalizat la pasa pentru Ronaldo. Un arbitraj scandalos in favoarea lui Real Madrid!

Real-Bayern 1-2, min.99
Neuer scoate in corner de langa bara sutul lui Asensio.

Real-Bayern 1-2, min.96
Marcelo cauta poarta cu un sut in forta din marginea careului. Mingea se duce pe langa poarta.

Real-Bayern 1-2, min.90
Kassai fluiera finalul celor 90 de minute. Cum la general scorul este egal meciul intra in prelungiri.

Leicester-Atletico 1-1 (Final)
Atletico de Madrid este prima echipa calificata in semifinale.

Real-Bayern 1-2, min.84
Centralul maghiar Viktor Kassai rupe echilibrul si-l elimina pe Vidal pentru o intrare perfect regulamentara la minge asupra lui Asensio!

Real-Bayern 1-2, min.77
GOL Bayern. Sergio Ramos isi trimite mingea in propria poarta si la acest scor vom avea prelungiri.

Real-Bayern 1-1, min.76
GOL Real. Lahm il scapa din marcaj pe Ronaldo si acesta egaleaza cu o lovitura de cap, dupa ce nu jucase nimic pana acum.

Leicester-Atletico 1-1, min.75
Mahrez rateaza de putin poarta cu un sut din lovitura libera pozitie centrala la 20-21 metri.

Real-Bayern 0-1, min.73
Hummels intervine decisiv si-l blocheaza pe Carvajal plecat vijelios pe un contraatac trei contra doi.

Leicester-Atletico 1-1, min.64
Uriasa ocazie ratata de gazde prin Ulloa. Un sut din interiorul careului respins de Lucas.

Real-Bayern 0-1, min.63
Bayern este in continuare echipa mai prezenta in meci, echipa care construieste si preseaza. Thiago Alcantara reia peste poarta cu un sut din afara careului. Zidane pregateste introducerea in teren a lui Asensio.

Leicester-Atletico 1-1, min.61
GOL Leicester. Campioana Angliei egaleaza si revine in meci prin reusita lui Vardy. Un sut din interiorul careului care a intrat sub bara.

Real-Bayern 0-1, min.53
GOL Bayern. Lewandowski marcheaza din lovitura de la 11 metri si bavarezii mai au nevoie de un singur gol pentru a intoarce soarta calificarii. Robben obtinuse penalty-ul la un duel cu Casemiro.

Real-Bayern, 0-0, min.45
Un nou sut de la distanta incercat de Kroos, dar de aceasta data Neuer blocheaza mingea care prinsese poarta.

Real-Bayern 0-0, min.42
Marcelo paseaza ideal pentru Ronaldo si-l lasa pe acesta in pozitie de finalizare, insa CR7 suteaza in forta peste poarta.

Real-Bayern 0-0, min.38
Hummels pune un picior providential in calea balonului sutat de Kroos si tabela ramane ca la primul fluier.

Real-Bayern 0-0, min.36
Meciul are un ritm formidabil si ocaziile curg aproape la fiecare faza. Esta randul lui Ronaldo sa ameninte poarta adversa cu un sut la coltul scurt blocat de Neuer.

Real-Bayern 0-0, min.34
Kroos suteaza peste poarta din 16 metri o minge intoarsa de Benzema.

Real-Bayern 0-0, min.28
Ratare imensa a gazdelor la sutul lui Benzema respins de Boateng de pe linia portii. S-a incins meciul.

Leicester-Atletico 0-1, min.27
GOL Atletico. Saul deschide scorul cu o lovitura de cap bine plasata din interiorul careului.

Real-Bayern 0-0, min.26
Ocazie ratata de Real prin Carvajal al carui sut din afara careului a fost respins de Neuer. Decizie eronata a brigazii din Ungaria care a acordat repunere din 6 metri.

Leicester-Atletico 0-0, min.24
Mahrez suteaza direct in bratele portarului Oblak dintr-o lovitura libera din marginea careului echipei spaniole. O sansa buna irosita de Leicester.

Leicester-Atletico 0-0, min.20
Lovitura de la colt a gazdelor ramasa fara rezultat. Atletico a inceput mai bine si nu o lasa pe Leicester sa construiasca, aducand 4-5 oameni in presing in jumatatea adversa.

Real-Bayern 0-0, min.16
Alcantara il lanseaza pe contraatac pe Robben, insa iese Navas din poarta si respinge mingea.

Real-Bayern 0-0, min.9
Mare ocazie ratata de Robben din cativa metri. Un sut peste poarta dintr-o pozitie ideala.