Ronaldo 87' 73' 10'
3
0
Atletico Madrid

Ronaldo inscrie un hattrick cu Atletico si o duce pe Real cu un picior in finala

Cristiano Ronaldo a marcat un hattrick in mansa tur a semifinalelor Ligii Campionior cu Atletico Madrid si dupa 3-0 pe Bernabeu cei de la Real Madrid sunt indreptatiti sa se considere aproape calificati in finala de la Cardiff.

Presiunea celor de la Real Madrid in jumatatea lui Atletico s-a simtit inca de la primele atacuri, iar golul marcat de Ronaldo in minutul 10 cu o lovitura de cap din sase metri a venit firesc.

Oblak s-a opus golului de 2-0 la lovitura de cap a lui Varane in minutul 16, dupa care la cealalta poarta Navas a iesit providential dintre buturi si l-a blocat pe Gameiro la ceea ce avea sa fie singura mare ocazie pentru Atletico.

In partea secunda Ronaldo si-a conturat hattrick-ul mai intai cu un gol in minutul 73 dupa o eroare defensiva a lui Felipe Luis, pentru ca in minutul 87 sa trimita ca la antrenament cu latul din pasa lui Lucas Vazquez.

Atacantul portughez a ajuns la cota 103 goluri marcate in Liga Campionilor.

Atletico n-a jucat practic nimic si in primele 60 de minute echipa lui Diego Simeone n-a avut nici macar o pasa in interiorul careului advers.

23:37

Englezul Atkinson pune capat meciului si Real Madrid este cu un picior in finala de la Cardiff.

87'

Gol Ronaldo!

Ronaldo isi trece in cont hattrick-ul si ajunge la golul 10 in 11 meciuri de Liga Campionilor in acest sezon.

73'

Aproape invizibil pana acum de la marcarea primului gol, Ronaldo isi trece in cont dubla cu un sut din interiorul careului. Felipe Luis a ratat interventia la pasa lui Benzema pentru Ronaldo.

68'

Benzema suteaza mult peste poarta dintr-o pozitie favorabila. Ocazie aparuta pe fondul dominarii jocului de catre Atletico.

46'

22:33

Pauza pe Santiago Bernabeu.

32'

Centrare din lovitura libera in careu pentru urcarea lui Godin. Acesta reia pe langa poarta.

29'

Benzema reia spectaculos din foarfeca pe langa poarta.

23'

Modric rateaza de putin poarta cu un sut de la distanta.

17'

Navas iese formidabil si respinge din picioarele lui Gameiro. Mare sansa pentru Atletico.

16'

Oblak respinge lovitura de cap a lui Varane si acorda corner pentru Real.

15'

Pentru Ronaldo acesta a fost golul cu numarul 101 in Liga Campionilor si al 50-lea in fazele eliminatorii.

10'

Ronaldo inscrie cu o lovitura de cap din sase metri de langa Savic.

6'

Real rateaza prima ocazie prin Benzema la o actiune rapida initiata de Carvajal.