1
CFR Cluj
Djokovic 36'

Asa am trait Malmo - CFR Cluj 1-1 (2-1 la general)

Am transmis live text in aceasta pagina, miercuri seara de la 20:15, partida retur dintre Malmo FF si CFR Cluj din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor. In tur s-a impus echipa suedeza, cu 1-0.

22:10

Final de meci. CFR Cluj este eliminata din Liga Campionilor si va continua in turul 3 preliminar din Europa League.

90'

Centrare a lui Camora in fata portii. Intervine Dahlin si blocheaza.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

90'

Muresan avertizat pentru un fault in preajma propriului careului.

87'

De Luca se resimte dupa o intrare a lui Larsson. Are nevoie de ingrijiri medicale.

82'

Mereu al doilea la duelurile pentru balon, Omrani nu scapa nici el de galben.

79'

Muresan reia cu capul pe langa poarta din centreaza italinului De Luca.

77'

Cartonas rosu !

Culio vede al doilea galben si este eliminat. O intrare nesabuita cu talpa inainte din partea argentinianului.

69'

INFO: Videoteon tocmai a deschis scorul in returul cu Ludogoret (min.45). Campioana Bulgariei evolueaza in zece din minutul 38. In tur fusese 0-0!

69'

Mingea ajunge cu sansa la Tucudean si acesta suteaza spre poarta fara sa stea pe ganduri. Balonul se duce mult alaturi.

68'

Mailat patrunde pe stanga, intra in careu, dar este blocat de Larsson.

64'

Conceicao forteaza ofensiva cu italianul De Luca in locul lui Hoban.

62'

Culio faulteaza in preajma propriului careu si este avertizat.

61'

O noua patrundere a lui Mailat, acesta poate suta la poarta dar ezita si este deposedat.

60'

Mailat patrunde din nou foarte inspirat si paseaza in fata portii pentru Tucudean. Intervine portarul Dahlin.

58'

Bordeianu intra in locul lui Djokovic la CFR.

55'

Gol Traustason!

Gol fabulos marcat de Traustason din afara careului. O minge care s-a dus la vinclu. Hoban, foarte usor intors acolo de mijlocasul islandez de la Malmo.

53'

Omrani se demarca la pasa lui Tucudean, dar se dovedeste prea lent si pierde mingea.

50'

Christiansen avertizat pentru un fault la Mailat.

46'

21:05

Pauza la Malmo. CFR Cluj conduce cu 1-0 si la general este 1-1. Calificarea se joaca in actul secund. Am putea avea chiar si prelungiri, daca nu se mai marcheaza pana la ultimul fluier.

45'

Tucudean rateaza incredibil cu un exterior din interiorul careului la patrunderea lui Mailat. Scoate fabulos portarul lui Malmo cu o mana in corner.

45'

Incredibila ocazie ratata de Rosenberg. Un sut in forta trimis de acesta si bara se opune. Apararea CFR-ului balbaie mingea, dar scapa in cele din urma cu fata curata.

42'

Mailat intra in locul lui Deac.

41'

Probleme la genunchiul stang pentru Deac si acesta nu mai poate continua. Acesta a fost tamponat puternic de Nielsen, faza pentru care acesta n-a primit nici avertisment verbal. Va intra Mailat.

36'

Gol Djokovic!

CFR Cluj deschide scorul si anuleaza avantajul suedezilor din tur. Djokovic a reluat superb pe spate din recentrarea lui Muresan cu capul.

21'

Traustason suteaza din afara careului. O minge care nu-i pune probleme lui Arlauskis.

16'

Muresan respinge o minge centrata in careul CFR-ului din partea stanga a terenului.

15'

CFR Cluj insista in atac si Hoban obtine cornerul dupa un sut din afara careului.

15'

Tucudean preia in careu, dar nu reuseste sa suteze spre poarta. Foarte bine a stat pe picioare Nielsen.

7'

Omrani incearca sutul de la distanta, dar trimite pe langa poarta.

5'

Minge in careul advers pentru Djokovic. Acesta reuseste preluarea, dar este offside.

4'

Vinicius are o interventie ratata, dar mingea ajunge la Arlauskis.

3'

CFR se apara intr-un modul 4-5-1 care in fata de atac se transforma in 4-2-3-1.

1'

Sansa mare de gol ratata de gazde prin Rieks. Acesta trimite in fata portii si Strandberg rateaza de putin intalnirea cu balonul.

1'

Start de partida.

20:11

Malmö: Dahlin - Larsson, Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason, Bachirou, Christiansen, Rieks - Strandberg, Rosenberg;

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureșan, Camora - Djoković, Hoban, Culio - Omrani, Țucudean, Deac.

15:41

Invingatoarea dintre Malmo si CFR Cluj o va intalni pe invingatoarea dublei dintre Vidi (Ungaria) si Ludogoret (Bulgaria). Cine pierde continua in turul 3 din Europa League contra castigatoarei din dubla Sutjeska (Muntenegru) si Alashkert (Armenia).

15:40

Doar doua goluri in meciuri oficiale a marcat CFR Cluj in acest sezon. De doua goluri are nevoie si la Malmo pentru calificarea in turul 3 preliminar in Liga Campionilor.

15:39

CFR Cluj n-a tras niciun sut pe poarta in partida din Gruia cu Malmo. Intre timp Antonio Conceicao l-a inlocuit pe Edi Iordanescu pe banca tehnica.