2
0
Sevilla

Asa am trait Leicester City - Sevilla 2-0 (3-2 la general)

Revedeti mai jos cele mai importante faze ale meciului dintre Leicester City si FC Sevilla din returul optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

23:37

Final si la Torino. Golul lui Dybala a facut diferenta in aceasta partida. Juventus se califica cu 3-0 la general in fata celor de la FC Porto.

23:36

Final de partida. Leicester City invinge cu 2-0 si se califica in sferturile de finala.

88'

Acelasi Vardy rateaza incredibil singur cu portarul in situatie unu contra unu. Sut trimis peste poarta.

86'

Vardy rateaza sansa de a inchide meciul cu o lovitura de cap respinsa de portarul Rico.

79'

Schmeichel se revanseaza si apara lovitura de la 11 metri executata de Nzorzi.

78'

PENALTY pentru Sevilla la interventia lui Schmeichel asupra lui Vitolo.

74'

Cartonas rosu Nasri!

Francezul Nasri se lasa provocat si incaseaza al doilea cartonas galben pentru un cap in gura aplicat lui Vardy. Sevilla ramane in zece jucatori. Nasri este scos cu greu de pe teren.

73'

Schmeichel respinge in extremis sutul lui Correa. La 2-1 am avea prelungiri in aceasta partida.

52'

Gol Albrighton!

Albrighton dubleaza avantajul celor de la Leicester cu un sut din interiorul careului.

46'

A inceput meciul de la Leicester de la 1-0 pentru gazde, scor care o califica pe Leicester in sferturi.

22:35

Rezultate la pauza:

Juventus - Porto 1-0

Leicester - Sevilla 1-0

42'

Min.42: Dybala transforma lovitura de la 11 metri si Juventus o conduce pe Porto cu 1-0 (3-0 la general).

Min.40 la Torino: Centralul Ovidiu Hategan acorda penalty pentru Juventus si-l elimina cu rosu direct pe Maxi Pereira de la Porto pentru un hent la sutul lui Higuain. Mingea ar fi intrat in poarta.

26'

Gol Morgan!

Leicester deschide scorul prin Morgan. Acesta trimite la prima bara o centrare a lui Mahrez. La 1-0 Leicester este calificata cu 2-2 la general si gol marcat in deplasare.