Lewandowski intra in topul marcatorilor cu peste 50 de goluri in Liga Campionilor

Sursă foto: twitter.com/FCBayernEN

Bayern Munchen a demolat-o pe Benfica Lisabona, cu 5-1, marti seara, intr-un meci din penultima etapa a fazei grupelor.

Atacantul polonez Robert Lewandowski a marcat o dubla in minutele 36 si 51, ajungand la cota 51 de goluri in cea mai importanta competitie europeana a cluburilor.

Cu aceasta performanta, Lewandowski devine doar al saptelea jucator din istoria Ligii Campionilor care marcheaza cel putin 50 de goluri, polonezul avand nevoie de doar 77 de meciuri pentru atingerea acestui etalon.

Veteranii Robben cu o dubla si Ribery au inscris celelalte goluri ale victoriei campioanei Germaniei, in timp ce golul de onoare al lusitanilor a fost reusit de Fernandes in primul minut al primei reprize.